Decyduj! Nie narzekaj, nie kwękaj… wrzuć swą przyszłość do urny!!!

Pod Lupą!

Listopad 2014
Nie podoba ci się działanie władzy, nie jesteś usatysfakcjonowany przemianami w twojej małej ojczyźnie, a może odwrotnie – jesteś zadowolony z wszystkiego co się wokół ciebie dzieje! Zatem skorzystaj z oręża, który zapewnia ci demokracja i daj wyraz swej dezapro-, bądź aprobacie przy urnie 16 listopada. Twój głos – to twoja przyszłość! Nie mów, że twój głos nic nie znaczy, że nie ma mocy sprawczej! Pamiętaj, może właśnie TWÓJ głos przechyli szalę zwycięstwa w na jasną stronę mocy!!! Może to właśnie twój mały głosik będzie tym najważniejszym!!!

Weź udział w wyborach samorządowych, bo to twoje niezbywalne prawo, ba, przywilej… ale i obowiązek. Nie możesz siedzieć na kanapie i tylko jojczyć, że wszystko wokół jest be! Trzeba wziąć sprawy we własne ręce, a tym samym także odpowiedzialność za swoją i swych bliskich przyszłość. Nie pójdziesz do wyborów, utraciłeś prawo do krytyki i niezadowolenia. Nieobecni nie mają racji! Absencja w lokalu wyborczym 16 listopada zadziała na twą niekorzyść.

Tylko pamiętaj, zanim wrzucisz do urny kartkę z odpowiednio postawionym krzyżykiem, musisz troszkę pobić się z myślami. Przecież ów krzyżyk musisz postawić świadomie! Bo tylko wtedy twój głos będzie miał znaczenie i może stać się kreatorem przyszłości. Zatem oceń dokonania wszystkich kandydatów, sprawdź ilu z nich nabiło cię w butelkę, którzy szermowali obietnicami na lewo i prawo… a nie spełnili ani jednej, albo tylko jedną, maluteńką. Połóż na wadze wszystkie za i przeciw, tylko nie bądź jak Temida, lecz miej szeroko otwarte oczy i umysł, weź głęboki oddech… i dokonaj właściwego – według siebie i swego sumienia – wyboru! A później już tylko czekaj na wyniki, aby uzyskać odpowiedź, czy również inni postąpili podobnie jak ty. Czy właściwie wykorzystali instrumentarium dane im przez DEMOKRACJĘ?!

Ale jak tak nie zrobisz i pozostaniesz kanapowym malkontentem… broń boże nie narzekaj! Nie masz takiego przywileju. Od narzekania WARA!!!

Do zobaczenia przy urnie, 16 listopada!!! Dajmy sobie szansę!!!

Marek Mostowski

pod_lupa_listopad_201410

pod_lupa_listopad_201413 pod_lupa_listopad_201411 pod_lupa_listopad_201412