Derby Wielkopolski w Pile

Derby_Wielkopolski

Już w najbliższą niedzielę, 29 listopada, o godzinie 17:00 na hali PWSZ w Pile, KS Credo Futsal Piła podejmie M40.pl Poznań. Spotkania pomiędzy tymi drużynami zwykło się nazywać „Derbami Wielkopolski”. Będzie to pierwszy mecz pilan przed własną publicznością w obecnym sezonie. Warto dodać że w tym dniu zmierzą się ze sobą lider z trzecią drużyną obecnych rozgrywek.

Pilanie w obecnym sezonie wyrastają do grona faworytów rozgrywek II ligi futsalu. W miniony weekend podopieczni Karola Skiby pokonali na wyjeździe inną drużynę z Poznania – wicemistrza Polski w kategorii wiekowej U-18 w stosunku 10:4! Na inaugurację rozgrywek Credo odniosło do tego cenny remis w Kostrzynie, co dało pilanom 3 pozycją w ligowej tabeli. każdy jednak wie, że zwycięstwa na własnym parkiecie są kluczowe jeśli drużyna chce liczyć się w walce o najwyższe laury.

M40.pl Poznań słynące z bardzo dobrej gry taktycznej w poprzednich latach nie miało wiele szczęścia. Drużyna Patryka Rzepki bardzo często gubiła punkty w spotkaniach w których teoretycznie nie powinno im się to przydarzyć. Pomimo ładnej dla oka gry i przewagi na boisku „pomarańczowi” walczyli zazwyczaj jedynie o środek ligowej tabeli. Jednak ten sezon ma być przełomowym, kilka wzmocnień oraz dobre przygotowanie do rozgrywek pozwoliły M40 odnieść dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych kolejkach spotkań. Pierwsze, inauguracyjne na zawsze ciężkim terenie w Mosinie. W miniony weekend Patryk Rzepka i jego koledzy zainkasowali kolejne trzy oczka na całkowicie bezbronnych tego dnia rywalach z Kostrzyna. Dzięki wysokiemu zwycięstwu z Celulozą (9:1!) M40 plasuje się po raz pierwszy na czele ligowej tabeli i na pewno nie zamierza oddać tej lokaty również po spotkaniu w Pile.

Bilans bezpośrednich spotkań, zdecydowanie przemawia za naszą drużyna. W czterech meczach ligowych Credo Futsal pokonało rywali trzykrotnie, tylko raz remisując. Jednak każde z tych spotkań było bardzo wyrównane, a o końcowym triumfie decydowały zawsze detale.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą również w rozgrywkach Pucharu Polski, przed tygodniem lepsi okazali się poznaniacy, którzy pokonali pilan 2:1.

Niedzielny mecz inauguracyjny przed własną publicznością zapowiada się niezwykle ciekawie! Jesteśmy przekonani, że licznie zgromadzeni kibice, którzy zasiądą tego dnia na trybunach będą mieli okazję obejrzeć futsal na naprawdę niezłym poziomie. Widowisko jak zawsze w „Derbach Wielkopolski” powinno być na najwyższym poziomie.

Warto dodać, że w sezonie 2015/2016 sternicy klubu zdecydowali się znieść bilety wstępu, a co za tym idzie udział w tym widowisku będzie bezpłatny! Już przed rokiem trybuny wypełnione były po brzegi, radzimy więc przybyć na mecz o wiele wcześniej. Bramy hali dla kibiców otwarte zostaną w tym dniu już od godziny 16:00.

KS Credo Futsal Piła – M40.pl Poznań
Hala PWSZ w Pile, przy ul. Podchorążych 10 – godzina 17:00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Patryk Suracki
prezes KS Credo Futsal Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *