DESERT w pilskim RCK

DESERT_w_RCK

Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile zaprasza 6 lutego o godz. 19.00 na niecodzienny spektakl w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca, zatytułowany DESERT.

„Desert” inspirowany jest „Małym Księciem” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Spektakl jest próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej. Wyobrażenie książkowych postaci i ich wzajemnych relacji staje się bardziej złożone i niejednoznaczne. Poszczególne wątki spotkań łączy metaforyczne miejsce przestrzeni i umysłu – Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z Samotnością.
Spot video: https://youtu.be/bOUKXPG2Al8

choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Szymon Brzóska
współpraca dramaturgiczna: Agata Siwiak
scenografia: Piotr Tetlak
kostiumy: Adriana Cygankiewicz
video: Daniel Stryjecki

Obsada: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Urszula Bernat-Jałocha, Adriana Cygankiewicz, Fabian Fejdasz, Agnieszka Fertała, Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Adrian Radwański, Bartłomiej Raźnikiewicz, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, gościnnie Krzysztof Raczkowski

Premiera: 25.11.2011, Międzynarodowe Targi Poznańskie, MP2.

„Świat, który próbuje poznać Mały Książę, jest współczesny, dobrze nam znany: bankier przypomina raczej maklera giełdowego, a Król nie monarchę tylko Michaela Jacksona, króla popu, Próżni zaś jakby właśnie opuścili studio telewizyjne, w którym przed chwilą zakończyli występ, w nadziei, że publiczność na nich zagłosuje…”

Stefan Drajewski, „Głos Wielkopolski”

„Metaforyczna opowieść stała się idealną podwaliną dla teatru, w którym pierwsze skrzypce gra taniec. Uwagę zwraca również kolorystyka spektaklu. Aktorzy ubrani byli w odcienie, szarości, bieli bądź ostrej czerwieni. Różne emocje kłębiły się w postaciach i kontrastowały ze sobą jak kolory na scenie.”

Monika Nawrocka, „Dziennik Teatralny”.

RCK Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *