Deutsch Wagen Tour w pilskim Gastronomiku

W środę, 29 kwietnia 2015 gościliśmy w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile Deutsch Wagen Tour z Instytutu Goethego w Poznaniu ze wspaniałą moderatorką języka niemieckiego Justyną Wichłacz. W tym dniu wybrani uczniowie z klas I – III (w sumie 46) wzięło udział w niezwykłej lekcji języka niemieckiego, której celem było rozpropagowanie oraz zwiększenie motywacji do nauki tego języka. Zajęcia te prowadzone były w niekonwencjonalny sposób, poprzez ruch, zabawę, taniec i śpiew.

Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, okazując duże zaangażowanie w różnorodnych zadaniach, konkurencjach, ucząc się języka poprzez zabawę ruchową, bez stresu – a nie siedząc w ławkach. Młodzież przygotowała na ten dzień plakaty o tematyce niemieckiej, a także potrawy m.in. Apfelstrudel, Sachertorte, Bratäpfeln, Spätzle mit Zwiebel. Niektórzy przebrali się w stroje bawarskie. Mimo, że warsztaty trwały ponad dwie godziny zegarowe, nikt nie miał dość.

Zajęcia w ZSG w Pile uświadomiły uczniom, jak ważna jest znajomość języka niemieckiego, która zwiększa szanse zdobycia lepszej pracy zarówno w Polsce, gdzie mamy dużo firm z niemieckim kapitałem, czy tak wielu gości z Niemiec, korzystających z usług gastronomiczno-hotelarskich, jak również zdobycia pracy w Niemczech, Austrii, czy Szwajcarii.

Teutsch Wagen Tour zaprosiła p. Iwona Lasocka, która wraz z p. Alicją Komorowską i Anną Ostrowską przygotowała uczniów do tych oryginalnych warsztatów.

K.B.

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *