Dmuchane bandy na stadionie żużlowym do wymiany

Niestety, mimo iż pogoda sprzyja pilskich żużlowców nie widać na torze przy ul Bydgoskiej. Walkę o skład na pierwszy ligowy mecz, który jest planowany 26 kwietnia uniemożliwia stan bandy dmuchanej, przez co nasz tor nie przeszedł weryfikacji. Jak wiemy żużel to bardzo widowiskowy, ale i niebezpieczny sport a dmuchane bandy podnoszą bezpieczeństwo zawodników. Jak wyjaśnia na łamach portalu Sportowe Fakty Menadżer pilskiego zespołu Tomasz Żentkowski – To nie jest łatwa sytuacja, kiedy na nieco ponad dwa tygodnie przed ligą nie możemy u siebie trenować. Na szczęście Urząd Miasta Piły i MOSiR stanęli na wysokości zadania i nowe moduły do bandy zostały zamówione.

– Przypomnę, że obecna banda ma ważną homologację do przyszłego roku, ale cóż z tego skoro w niektórych miejscach nie nadaje się do użytkowania. Dostaliśmy informację z GKSŻ, że nie dostaniemy licencji na tor, jeśli nie wymienimy uszkodzonych modułów. Zamówiłem już 40 modułów z Świętochłowic, co będzie kosztowało 60 tys. zł. Oczywiście oni to muszą wyprodukować i może to potrwać nawet miesiąc czasu. Aby jednak treningi i zawody mogły się odbyć mamy otrzymać zastępczą bandę z homologacją, nadającą się do użytkowania, co pozwoli nam uzyskać licencję. Po otrzymaniu zamówionych modułów uzupełnimy je w tej naszej, ale ze świadomością, że w przyszłym roku pozostałą cześć również trzeba będzie wymienić – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Po zamontowaniu niezbędnej dla zachowania wymogów bezpieczeństwa dmuchanej bandy treningi na pilskim torze zostaną wznowione

– Gdy tylko otrzymamy licencję toru, będziemy bardzo intensywnie trenować. Zostanie nam około 10 dni na przygotowanie się do meczu z Rawiczem. Postaramy się rozegrać sparing, a jeżeli się nie uda, to z pewnością turniej towarzyski. Oczywiście do tego dojdzie jak najwięcej treningów – mówi na łamach portalu Sportowe Fakty Tomasz Żentkowski, który również dziękuje prezydentowi Piotrowi Głowskiemu i dyrektorowi MOSiR-u Dariuszowi Kubickiemu za szybkie sfinalizowanie sprawy odnośnie bandy dmuchanej.

(SE)

 

dmuchane_bandy_na_stadionie01

dmuchane_bandy_na_stadionie02 dmuchane_bandy_na_stadionie03 dmuchane_bandy_na_stadionie04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *