Dni otwarte projektów miejskich

Efekty inwestycji realizowanych w Pile widoczne są w codziennym życiu, czyniąc nasze miasto piękniejszym oraz bardziej przyjaznym dla mieszkańców. Jednak jak można zauważyć pojawiają się kolejne, które zmieniają oblicze Grodu Staszica. Z ciekawą propozycją wyszedł Urząd Miasta, który zaprasza na dni otwarte pilskich inwestycji. Teraz każdy mieszkaniec będzie miał okazję wejść bezpośrednio na teren budowy według ustalonego harmonogramu i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za daną inwestycję.  

Dariusz Kubicki, dyrektor, MOSiR w Pile – Wiele osób spogląda na nasze inwestycje, interesuje się, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu oraz w całym mieście. Idąc takim osobom na przeciw chcemy nasze inwestycje mieszkańcom pokazać od wewnątrz. My, jako MOSIR będziemy mieli do pokazania dwie nasze standardowe inwestycje, czyli stadion przy ul. Żeromskiego i Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy Płotki. Żeby państwa zachęcić do przybycia rzucę takie hasło –  „Co łączy Usaina Bolta z Piłą?”. Odpowiedz uzyskają państwo 13 września na stadionie na osiedlu Górne. Będą obecni przedstawiciele firmy TAMEX. Ta firma była wykonawcą m.in. nawierzchni podczas ostatniego memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co do Płotek to wiele osób widziało podczas pobytu nad jeziorem, że coś się tam dzieje, ale my będziemy chcieli pokazać 4 października nowe domki, które tam już się pojawią.

Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piła – Już na 6 września zapraszamy mieszkańców miasta Piły pomiędzy 15.00 a 17.00  na pilską Wyspę, która jak wszyscy dokładnie obserwują podlega dość gruntownej przebudowie, szczególnie w części południowej. Tam chcielibyśmy państwu zaprezentować to, co zostało już zrobione. Będzie również niespodzianka w postaci rozruchu tych fontann, które do tego czasu będą ukończone. Jest to jeden z elementów dużego projektu „Budowa markowego produktu Wielkopolski – Pilska strefa aktywności turystycznej”.  22 września chcielibyśmy państwa zaprosić na plac, gdzie trwa przebudowa Placu Konstytucji 3 Maja, ul. 11 Listopada, 14 Lutego. Projektantem tej części miasta jest pan profesor Andrzej Kadłuczka z Krakowa, który będzie obecny na spotkaniu. Będzie można zobaczyć już ułożoną historyczną kostkę brukową na ul.11 Listopada. 27 września zapraszamy na miejsce, gdzie trwa przebudowa ul. Zygmunta Starego ze skrzyżowaniem z ul. Towarową, Okrzei. Tam obecnie mało się dzieje na zewnątrz, ale wkrótce efekty będą widoczne.

Henryk Gawroński – dyrektor Wydziału Architektury UM Piła – Ja państwa zapraszam do odwiedzenia 25 października pilskiego dworca PKP, na którym od jakiegoś czasu trwa przebudowa obiektu, który jest wpisany w rejestr zabytków. Będziemy już mogli państwu pokazać kilka ciekawych rzeczy na tym etapie budowy, m.in. odkrywki, które trzeba będzie zostawić kolejnym pokoleniom. Wykonawca jest zdecydowany pokazać te elementy, które ze względu bezpieczeństwa będzie można pokazać. Postaram się, aby poza kierownikiem budowy pojawił się inwestor, który odpowie na państwa pytania.

Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK – Właśnie rozpoczęliśmy pracę nad termomodernizacją Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Jest to projekt w większości finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace, które trwają są widoczne z ulicy. Trwają również prace związane z wyminą instalacji grzewczej w budynku. Chciałbym państwa zaprosić 18 października, żebyście sami mogli zobaczyć na jakim etapie te prace są. Sądzę, że w tym czasie, kiedy państwo nas odwiedzą, te prace będą już daleko zaawansowane.

Harmonogram i godziny otwarcia inwestycji 15.00 – 17.00

06.09. –  przebudowa wyspy miejskiej – część centralna

13.09. – przebudowa stadionu (MOSIR)

20.09. – Przebudowa Placu Konstytucji 3 Maja, ul. 11 Listopada, 14 Lutego

27.09. – Przebudowa ul. Zygmunta Starego ze skrzyżowaniem z ul. Towarową, Okrzei

04.10. – Przebudowa ośrodka Płotki (dla mieszkańców zostanie uruchomiona linia P)

18.10. – modernizacja RCK Fabryka Emocji

25.10. – remont dworca w Pile

Sebastian Daukszewicz

dni_otwarte_projektow_miejskich01

dni_otwarte_projektow_miejskich02 dni_otwarte_projektow_miejskich03 dni_otwarte_projektow_miejskich04 dni_otwarte_projektow_miejskich05 dni_otwarte_projektow_miejskich06 dni_otwarte_projektow_miejskich07 dni_otwarte_projektow_miejskich08