Do 27 września trwa II nabór wniosków do programu „Ja w internecie”

trwa_nabor_wnioskow

19 gmin województwa wielkopolskiego otrzymało granty na organizację szkoleń z obsługi internetu. Z bezpłatnych kursów skorzystają mieszkańcy od 25 roku życia z gmin Pniewy, Grzegorzew, Wilczyn, Damasławek, Zbąszyń, Wapno, Gniezno, Kuślin, Dąbie, Kostrzyn, Chrzypsko Wielkie, Krajenka, Lipka, Lądek, Rychwał, Tarnówka, Grodziec, Kościan, Komorniki.

Zapraszamy pozostałe gminy województwa wielkopolskiego do składania wniosków w drugim naborze, który trwa do 27 września 2018 r.

Wszystkie niezbędne dokumenty i szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.jawinternecie.edu.pl. Zachęcamy także do kontaktu z koordynatorkami „Ja w internecie” w woj. wielkopolskim: tel. +48 574 142 100 lub +48 574 651 100.

Program „Ja w internecie”, realizowany przez Fundację Legalna Kultura, jest skierowany do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) – ma nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić pozycję na rynku pracy. Gminy mogą ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych, w programie nie jest wymagany wkład własny, a dla mieszkańców szkolenia są bezpłatne.

Gminy mogą składać wnioski samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie dysponuje wystarczającą liczbą komputerów do przeprowadzenia szkoleń, może kupić je w ramach grantu. Po zakończeniu programu komputery zostają w gminie, można je przekazać szkole lub ośrodkowi kształcenia nauczycieli na jej terenie.

Program „Ja w Internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Anna Jadaś
Fundacja Legalna Kultura