Dobre otwarcie sezonu przez pilska GWDĘ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” od udanego startu w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozpoczęli nowy sezon sportowy wliczany do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego 2017.

Zawody odbyły się na bardzo selektywnych górskich trasach w Jeleniej Górze. Bardzo miłą niespodziankę zrobiła Michalina Makowiecka, która wśród najlepszych polskich juniorek w biegu na 4000 m zajęła wysokie jedenaste miejsce, nieznacznie przegrywając w walce o medal.

Swój talent potwierdził ubiegłoroczny jeszcze młodzik 16-letni Mieszko Tobera. W bardzo trudnym biegu na 5000 m juniorów młodszych w licznej grupie zawodników zajął siedemnaste miejsce.

Trzecim zawodnikiem, który miał swój udział w dorobku punktowym klubu był również 16-latek, Filip Dziuba. W biegu na 3000 m juniorów młodszych w stawce 107 zawodników zajął trzydziestą drugą pozycję.

Nieznacznie do wywalczenia punktów zabrakło Janowi Poczewskiemu, który w biegu na 3000 m juniorów był dwudziesty dziewiąty i Mateuszowi Fąsowi, czterdziestemu pierwszemu w biegu na 5000 m juniorów młodszych.

Z.Ł.