„Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!”

Wolny czas i piękna pogoda sprzyjają kąpielom. Brak wyobraźni i brawura mogą jednak doprowadzić do tragedii. Dbanie o bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych, w tym także ratowanie życia ludzkiego, jest jednym z obowiązków Policji. 16 lipca nie na plaży, a podczas rejsku Gordaliną dwie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile razem z Miejskim Zakładem Komunikacji w Pile promowali  hasło imprezy: „Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!”.

– Naszą akcję rozpoczynamy w nietypowych okolicznosciach, nad rzeką Gwdą. Podczas rejsu Gordaliną mówimy o bezpieczeństwie nad wodą . Jest to ważny temat, ponieważ w ostatnim czasie również w Wielkopolsce doszło do kilku przykrych zdarzeń i trzebadużo mówić o szeroko pojętym bezpieczeństwie, tak aby tegoroczne wakacje przebiegły przyjemnie, a nie tragicznie – mówi Anna Starzyńska z Zespołu Prewencji Kryminalnej pilskiej Komendy.

Jak dodaje sierż.sztab. Żaneta Kowalska, akcje te mają być cykliczne dla wszystkich chętnych dzieci i osób dorosłych, aż do końca wakacji .

Podczas jednego z rejsów mogliśmy zauważyć na własne oczy jak jedna osoba kąpała się w niedozwolonym miejscu i nie reagowała na komunikaty o wyjście z wody. Do tej osoby został wezwany patrol policji.

Oto kilka rad dotyczących bezpieczenego wypoczynku nad wodą:

• korzystać tylko ze zorganizowanych, strzeżonych kąpielisk;
• rozsądnie oceniać swoje umiejętności;
• nie skakać na głowę do nieznanej wody;
• pełnić właściwy nadzór nad dziećmi;
• przed kąpielą i w jej trakcie nie spożywać alkoholu;
• nie wchodzić do wody po silnym nasłonecznieniu;
• sprawdzić sprzęt do pływania przed wypłynięciem.

Sebastian Daukszewicz

dobry_wypoczynek_to_bezpieczny01

dobry_wypoczynek_to_bezpieczny02 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny03 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny04 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny05 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny06 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny07 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny08 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny09 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny10 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny11 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny12 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny13 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny14 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny15 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny16 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny17 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny18 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny19 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny20 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny21 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny22 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny23 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny24 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny25 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny26 dobry_wypoczynek_to_bezpieczny27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *