Dobry występ zawodniczki pilskiej Gwardii w Toruniu

W międzynarodowej obsadzie i z udziałem gwiazd Światowej lekkiej atletki wystartowała gwardzistka, Klaudia Adamek w znaczącym już w świecie mitingu lekkoatletycznym 6. ORLEN Coperenics Cup. Nasza sprinterka po dwuletniej przerwie w startach halowych spowodowanych kontuzją, zaczyna być w dobrej dyspozycji.  W biegu na 60 m uzyskała wynik 7.44 sek. (drugi w historii – Prz. Red).

Nasza zawodniczka, która jest w kategorii U 23, pokonała swoje konkurentki krajowe w tej kategorii. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które na przełomie lutego i marca również odbędą się w Toruniu.

Obecnie Klaudia wraz z trenerem udała się na krótkie zgrupowanie w Spale, gdzie będzie szlifować formę na te mistrzostwa.

W toruńskim mitingu padło wiele wyników światowej klasy. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie występ Szweda, Amanda Duplandisa, który ustanowił nowy rekord świata w skoku o tyczce, wynikiem 6,17 cm. Na uwagę zasługują: rekord Polski Justyny Święty w biegu na 400 m – 51,37 sek.,  Maryny Bekh-Romańczuk (Ukraina), która  skoczyła w dal 6,96 cm, czy Etiopki Gudaf Tsegay na 1500 m – 4:00,09.

red

dobry_wystep1_01

dobry_wystep1_03 dobry_wystep1_02