„Dopalacze niszczą życie” i „Dwie strony sieci” w pilskich szkołach
W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z młodzieżą z pilskich szkół. W trakcie spotkań w ramach programu „Dopalacze niszczą życie” oraz „Dwie strony sieci” poruszali tematy związane z problemem dopalaczy i narkotyków oraz cyberzagrożeń.
9 marca br. funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej udali się do pilskiego Gimnazjum nr 5, gdzie w ramach programu „Dopalacze niszczą życie” spotkali się z uczniami klasy I. W czasie zajęć edukowali młodzież w zakresie szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji, której tematyka obejmowała m.in. zagadnień dotyczących skutków płynących z zażywania środków zastępczych. Gimnazjaliści dowiedzieli się czym są te specyfiki, co może się w nich znajdować oraz do jakich negatywnych konsekwencji zdrowotnych może doprowadzić ich zażywanie.
W trakcie spotkania funkcjonariusze poruszyli również tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się jakimi konsekwencjami prawnymi będą obciążeni w przypadku, gdy dopuszczą się czynu karalnego.
10 marca br. policjanci z pilskiej jednostki udali się do Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Tam, w ramach projektu „Dwie strony sieci” wykorzystując specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną informowali uczniów o zagrożeniach płynących z Internetu. Młodzież poznała pojęcie cyberprzemocy, która jest najczęściej wykorzystywaną przez nieletnich formą agresji w wirtualnym świecie. Zgromadzeni dowiedzieli się, że stosowanie cyberprzemocy wiąże się z konsekwencjami prawnymi, oraz że żaden czyn karalny popełniony przez nieletniego nie pozostanie bezkarny.
KPP Piła