Doradzali jak pokonać cukrzycę

„Pokonaj cukrzycę!” – pod takim hasłem odbyła się XVIII Powiatowa Konferencja Promocji Zdrowia organizowana przez Starostwo Pilskie i Państwową Inspekcję Sanitarną w Pile.

Celem spotkania było omówienie w profesjonalny i przystępny sposób tematów związanych z cukrzycą. Wykład o tym jak dbać o swoje zdrowie, by zminimalizować wystąpienie tej choroby przedstawiła Małgorzata Górzyńska, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog. Dużą atrakcją dla uczestników konferencji było także spotkanie z Michałem Jelińskim – wielokrotnym mistrzem Polski w wioślarstwie, mistrzem Europy, mistrzem świata, olimpijczykiem. Opowiedział on jak pomimo swojej choroby – cukrzycy typu I, udało mu się zdobyć największe sportowe osiągnięcia.

W drugiej części konferencji omówiono psychologiczne aspekty choroby przewlekłej. Wykład poprowadziła Mariola Lotko, psycholog kliniczny ze Szpitala Specjalistycznego w Pile. Poruszono także ważne kwestie związane z problemami dzieci z cukrzycą w przedszkolu i w szkole. Tematykę tą omówiła Irena Mendyka przewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą w Pile, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie potrzeb małego diabetyka.

W przerwie konferencji uczestnicy spotkania mieli możliwość wykonania pomiarów: zawartości glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego krwi oraz zawartości tkanki tłuszczowej
w ciele. W konferencji wzięli udział  nauczyciele z przedszkoli i szkół powiatu pilskiego, szkolni koordynatorzy  promocji  zdrowia, pielęgniarki  medycyny szkolnej, przedstawiciele  lokalnych  samorządów,  organizacji i instytucji.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile
mgr Danuta Kmieciak

doradzali_jak_pokonac_cukrzyce00

doradzali_jak_pokonac_cukrzyce07 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce01 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce02 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce03 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce04 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce05 doradzali_jak_pokonac_cukrzyce06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *