Doskonałe zawody pod względem sportowym i towarzyskim

10 września na strzelnicy Tarcza w Pile odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie „II Puchar Starosty Pilskiego”. Organizatorem turnieju był Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła.

– Jako prezes klubu, sędzia główny zawodów oraz przedstawiciel bezpośredniego organizatora, mogę stwierdzić, iż były to jedne z najlepszych zawodów od 2009 roku, ponieważ były przeprowadzone w doskonałym klimacie sportowym i towarzyskim – mówi Kazimierz Sadowski, prezes SKS „Inter-Continental” Piła.

W zawodach uczestniczyło m.in. 7 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego. Była to, jak to tej pory, rekordowa liczba drużyn szkolnych. W poprzedniej edycji zawodów były tylko dwie reprezentacje szkół.

– Cieszy nas bardzo fakt, iż strzelectwo staje się coraz bardziej popularne i liczymy na to, że w Pile i regionie pilskim będzie zrozumienie dyrekcji szkół dla strzelectwa, bo przecież to przyjazna dyscyplina sportu, kształtująca osobowość i postawę proobronną wśród młodzieży – mówi Kazimierz Sadowski. A parafrazując znane hasło można powiedzieć, że „taka będzie obronność kraju, jak przygotowanie strzeleckie młodzieży”.

Sympatycy strzelectwa oraz zawodnicy SKS „Inter-Continental” wystąpili do obecnego na zawodach starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego o organizację Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego pod nazwą „Puchar Przechodni Starosty Pilskiego”.

– Uważam, że to świetny pomysł, aby powołać szkolną ligę strzelecką w powiecie pilskim, ponieważ strzelectwo to doskonała forma sportowej aktywności i rywalizacji – powiedział starosta Eligiusz Komarowski. – Ze swej strony gwarantuję poparcie i wszelką możliwą pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, służącego przecież rozwojowi naszej młodzieży.

W zawodach, w pięciu konkurencjach, startowało prócz 7 reprezentacji szkół, 89 osób z klubów strzeleckich. Zawodnikom kibicowali i puchary najlepszym wręczali: starosta pilski Eligiusz Komarowski, członek Zarządu Powiatu Mirosław Pierko i radna Rady Powiatu w Pile Agnieszka Magnucka.

Zobacz klasyfikację: http//:www.powiat.pila.pl/uploads/files/II_Puchar_Starosty_Pilskiego_10-09-2016.xlsx

Następne zawody organizowane przez SKS IC na strzelnicy „Tarcza”  w Pile odbędą się już 24 września br.

A.M.

doskonale_zawody00

doskonale_zawody10 doskonale_zawody01 doskonale_zawody02 doskonale_zawody03 doskonale_zawody04 doskonale_zawody05 doskonale_zawody06 doskonale_zawody07 doskonale_zawody08 doskonale_zawody09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *