Doskonalenie w zakresie szybkiego nurka

W ramach czwartków nurkowych strażacy z JRG Nr 2 PSP w Pile przeprowadzili zajęcia z doskonalenia zawodowego, dotyczące „szybkiego nurka”. Ćwiczenia praktyczne miały na celu przede wszystkim przygotowanie nurków do rozpoczęcia poszukiwań osób i ich ewakuację spod wody w możliwie jak najkrótszym czasie.

Podczas ćwiczeń z całym stanem osobowym zmian służbowych, omówiony i przećwiczony został sposób prowadzenia akcji nurkowej, sposób asekuracji nurków oraz zabezpieczenie medyczne działań specjalistycznych pod wodą. Wnioski z ćwiczeń pozwoliły na przygotowanie optymalnej konfiguracji sprzętowej dla nurka ratownika, opartej na małym zestawie dwubutlowym 2×7 litrów oraz przygotowanie odpowiedniego rozmieszczenia sprzętu w samochodzie ratownictwa wodnego, co umożliwia przygotowanie się nurka w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia.

Opracowanie: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: JRG Nr 2 PSP Piła

doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka00

doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka06 doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka01 doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka02 doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka03 doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka04 doskonalenie_w_zakresie_szybkiego_nurka05