Drugoklasiści wchłaniali wiedzę ekologiczną

21 kwietnia br. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile odbył się konkurs organizowany w ramach projektu pod nazwą „Od Malucha do Eksperta, czyli sprintem po wiedzę ekologiczną, bo tu żyję, mieszkam i dbam o otaczające mnie środowisko”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Konkurs adresowany był do uczniów klas II szkół podstawowych z powiatu pilskiego i złotowskiego. Temat konkursu pn.: „Jestem przyjacielem otaczającej mnie przyrody”, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją szkół w nim uczestniczących. Konkurs polegał na przygotowaniu się do quizu na temat otaczającej nas przyrody. Dzięki temu dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii, poszerzyły swoje horyzonty, nauczyły się tolerancji i szacunku dla przyrody i to w najlepszy sposób, bo z wielkim uśmiechem na twarzy. Dzieci odpowiadały na pytania dot. Pilskich Denrobajek, układały puzzle przyrodnicze na czas, rozwiązywały bajeczny quiz oraz testy przyrodnicze, w laboratorium uniwersyteckim rozpoznawały smaki różnych mikstur, śpiewały piosenki i bawiły się na sportowo z ekologią.

Nagrodą główną w naszym quizie przyrodniczym była wycieczka zwycięskiej klasy do poznańskiego zoo. Nagrodę główną zdobyli uczniowie z Zespół Szkół numer 3 w Pile im. Lotników Polskich w Pile, II miejsce wywalczyła Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile i III miejsce dla Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Dodatkowo zostały wręczone nagrody rzeczowe dla laureatów trzech pierwszych drużyn. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w naszym turnieju otrzymali upominki.

Organizatorem konkursu była Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski DOLINA NOTECI, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile oraz Nadleśnictwo Zdrojowa Góra .

Wszystkim dziękujemy za wsparcie, gratulujemy dzieciom i do zobaczenia za rok.

OTPW Dolina Noteci

drugoklasisci_wchlaniali00

drugoklasisci_wchlaniali21 drugoklasisci_wchlaniali01 drugoklasisci_wchlaniali02 drugoklasisci_wchlaniali03 drugoklasisci_wchlaniali04 drugoklasisci_wchlaniali05 drugoklasisci_wchlaniali06 drugoklasisci_wchlaniali07 drugoklasisci_wchlaniali08 drugoklasisci_wchlaniali09 drugoklasisci_wchlaniali10 drugoklasisci_wchlaniali11 drugoklasisci_wchlaniali12 drugoklasisci_wchlaniali13 drugoklasisci_wchlaniali14 drugoklasisci_wchlaniali15 drugoklasisci_wchlaniali16 drugoklasisci_wchlaniali17 drugoklasisci_wchlaniali18 drugoklasisci_wchlaniali19 drugoklasisci_wchlaniali20