Drużyna dobrej zmiany spełnia obietnice

porzucek_baner

Rządy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęły się od zaproszenia wszystkich, którzy chcą współtworzyć biało-czerwoną drużynę dobrej zmiany. Warto to przypomnieć, ponieważ wyciągnięta przez Beatę Szydło ręka do współpracy została bardzo szybko odtrącona. To zdumiewające jak wiele ataków, nienawiści i sztucznie tworzonych podziałów między Polakami generują środowiska związane z obroną dotychczasowego układu.

Polacy opowiedzieli się za zmianą, za tym aby w Polsce panowała normalność, aby państwo było sprawiedliwe, opiekuńcze i przyjazne. Zmiany usprawniające państwo od pierwszych dni rządów wprowadza gabinet premier Beaty Szydło.

Udało się nam zmienić złe rozwiązania Platformy Obywatelskiej dotyczące obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Spełniliśmy nasz wyborczy postulat, który jest zgodny z tym, o czym jeszcze na początku ubiegłego roku mówił obywatelski projekt ustawy „Rodzice chcą mieć wybór”, który wtedy został wyrzucony do kosza przez ekipę rządową PO-PSL. Dziś politycy tych partii, ale także Nowoczesnej, krzyczą o rzekomym zamachu na demokrację. Szybko zapomnieli w jak arogancki sposób podchodzili do form bezpośredniego udziału społeczeństwa w stanowieniu prawa. Nie pamiętają z jaką łatwością pozbywali się wielu obywatelskich projektów, które były wyrazem woli bardzo licznych grup Polaków. To zdumiewające i bezprecedensowe, jak szybko opozycja podważa demokratyczny mandat zwycięskiej partii do rządzenia, do realizacji swojego programu.

Jestem przekonany, że mamy do czynienia wyłącznie z obroną istniejącego oligarchicznego układu, który przez 8 lat bardzo się rozrósł, niemal jak rak na zdrowej tkance organizmu. Obecna opozycja nie może zrozumieć, że nam zależy wyłącznie na naprawie państwa i poprawie jakości życia. Temu ma chociażby służyć szeroko konsultowany projekt 500+. Jestem pewien, że już niebawem wejdzie w życie. Mamy także sukcesy na niwie opieki zdrowotnej. Po raz pierwszy od dawna, z dniem pierwszego stycznia nie było problemów z przyjmowaniem pacjentów, a kontrakty z NFZ były skutecznie wynegocjowane i podpisane. Dodatkowo rząd prowadzi konsultacje z samorządami, w związku z prezydenckim projektem ustawy o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Jestem przekonany, że uda się nam stopniowo zwiększać tę kwotę. Będziemy także procedować nad przywróceniem poprzedniego wieku emerytalnego.

Nasza siła w działaniu wynika z silnego mandatu społecznego i pomimo trudności, i kłód kładzionych nam pod nogi skutecznie będziemy realizować program dobrej zmiany, który wybrali Polacy.

Marcin Porzucek
poseł na Sejm RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *