Dużo wiedzą o bezpieczeństwie

Za nami III Wakacyjny Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym o Puchar Prezydenta Miasta Piły. Impreza, która odbywa się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego ma na celu podniesienie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprze popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

– W wakacyjnym konkursie udział wzięło ponad 50 osób ze szkół podstawowych nie tylko z Piły. Dzieci, które ukończyły wakacyjny finał otrzymują certyfikat udzielania pierwszej pomocy. Są to osoby, które kilkokrotnie w ramach ćwiczeń udzielały pierwszą pomoc i wiedzą jak to się robi. Nie tylko podczas wakacji dzieci zdobywają wiedzę, ale także odwiedzają to miejsce w ciągu roku szkolnego. Do nas przychodzą dzieci, młodzież, ale także seniorzy. Oni wszyscy uczą się tego, aby czuć się bezpiecznie w ruchu drogowym, np. jadąc rowerem. Jestem za tym, aby w każdym większym mieście powstawały Miasteczka Ruchu Drogowego, bo to nauczy pewnych nawyków, zachowań, czegoś co w późniejszym wieku będzie łatwo przełożyć na prawo jazdy, a co za tym idzie będzie bezpiecznie na drodze – mówi Wojciech Nosek,  komendant Straży Miejskiej w Pile.

Uczestnicy dwóch półfinałów i finału musieli najpierw w formie testów wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu podstawowych zasad ruchu drogowego. Następnie na terenie miasteczka została sprawdzona ich umiejętność techniki jazdy rowerem – tor sprawnościowy oraz zadanie, które polegało na przejechaniu wyznaczoną przez organizatora trasą, stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych.

Tegoroczną edycję Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym o Puchar Prezydenta Miasta Piły wygrała Marta Przysuczyńska. Drugie miejsce zdobył Piotr Przysuczyński, a trzecie Tymoteusz Wróbel. Nagrodami głównymi dla trzech najlepszych zawodników były rowery oraz pamiątkowe puchary i medale.

Sebastian Daukszewicz

duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie01

duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie02 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie03 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie04 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie05 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie06 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie07 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie08 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie09 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie10 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie11 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie12 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie13 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie14 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie15 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie16 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie17 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie18 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie19 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie20 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie21 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie22 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie23 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie24 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie25 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie26 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie27 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie28 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie29 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie30 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie31 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie32 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie33 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie34 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie35 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie36 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie37 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie38 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie39 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie40 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie41 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie42 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie43 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie44 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie45 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie46 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie47 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie48 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie49 duzo_wiedza_o_bezpieczenstwie50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *