Dużym zainteresowaniem cieszyły się Subregionalne Targi Pracy i Kariery

W miniony weekend w Inwest Parku w Pile odbyły się IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery, podczas których pierwszy dzień był adresowany do młodzieży uczącej się oraz do absolwentów szkół, natomiast drugi dzień skierowany był do wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem zatrudnienia lub zmianą pracy. Do dyspozycji odwiedzających byli doradcy zawodowi z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile oraz Urzędów Pracy.

Targi otworzyła Beata Dudzińska – Zastępca Prezydenta Miasta Piły.

– Jak sama nazwa mówi, Subregionalne Targi Pracy i Kariery dotyczą nie tylko miasta Piły, ale również całego regionu północnej Wielkopolski. W piątek, 2 października mówiliśmy młodzieży, jaka jest oferta edukacyjna i jacy pracodawcy poszukują kadry. W związku z tym warto świadomie i rozsądnie wybierać ścieżkę edukacji, szkoły w Pile na poziomie ponadgimnazjalnym, a następnie szkoły wyższe tak, aby zwiększyć pewność zatrudnienia. Cieszę się, że jest coraz więcej partnerów, przedsiębiorców, ponieważ jest to miejsce i czas, kiedy spotykają się jedni i drudzy. Ci, którzy poszukują dla siebie oferty pracy, nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery, poszukują nowej szansy na rynku. Dla nich tu jesteśmy. Pracodawcy też odbierają sygnał, że będąc tu mają szansę pozyskać ciekawe CV lub porozmawiać osobiście z zainteresowanymi pracą u nich. Nie wyobrażam sobie, aby tych targów zabrakło. Widać po frekwencji, że jest potrzeba ich kontynuowania – mówi Beata Dudzińska, zastępca Prezydenta Miasta Piły.

Dużym zainteresowaniem podczas Targów cieszyła się strefa Platforma Praca, w której z pomocą doradców można było skomponować prawidłowe CV, zrobić profesjonalne zdjęcie do CV, a następnie aplikować on-line na wybrane wcześniej oferty pracy. Młodzież mogła się również zapoznać z propozycjami Cechu Rzemiosł Różnych w Pile

– Te Targi to okazja, aby pokazać, że w Pile również istnieje Cech Rzemiosł Różnych. I nie rok, nie dwa, tylko 65 lat. Rzemieślnicy mają dużo do zaoferowania, ale dziś jesteśmy w skromnym składzie siedmiu rzemieślników. Wiosną było nas szesnastu. Chcemy pokazać, że rzemieślnik to nie tylko ten, który siedzi w warsztacie, ale też chce pokazać, co potrafi robić. Jest z nami: piekarz, stolarz, tapicer, murarz, elektryk, fotograf oraz sprzedawca. Myślę, że te targi sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni – mówi Jan Janczewski, Starszy Cechu w Pile.

Drugi dzień targów przyniósł także rozwiązanie konkursu na hasło promujące tą imprezę. Autorką najciekawszego – zdaniem komisji konkursowej – hasła jest pani Ewa Kołodziejczyk z Piły, która wygrała wyjazd do Brukseli. Zwycięskie hasło to: Bądź łowcą – zapoluj na dobrego pracodawcę!

W trzech strefach na Subregionalnych Targach Pracy i Kariery zaprezentowało swoją ofertę ponad 80 wystawców. Kolejna edycja na wiosnę przyszłego roku. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Sebastian Daukszewicz

duzym_zainteresowaniem00

duzym_zainteresowaniem00 duzym_zainteresowaniem38 duzym_zainteresowaniem01 duzym_zainteresowaniem02 duzym_zainteresowaniem03 duzym_zainteresowaniem04 duzym_zainteresowaniem05 duzym_zainteresowaniem06 duzym_zainteresowaniem07 duzym_zainteresowaniem08 duzym_zainteresowaniem09 duzym_zainteresowaniem10 duzym_zainteresowaniem11 duzym_zainteresowaniem12 duzym_zainteresowaniem13 duzym_zainteresowaniem14 duzym_zainteresowaniem15 duzym_zainteresowaniem16 duzym_zainteresowaniem17 duzym_zainteresowaniem18 duzym_zainteresowaniem19 duzym_zainteresowaniem20 duzym_zainteresowaniem21 duzym_zainteresowaniem22 duzym_zainteresowaniem23 duzym_zainteresowaniem24 duzym_zainteresowaniem25 duzym_zainteresowaniem26 duzym_zainteresowaniem27 duzym_zainteresowaniem28 duzym_zainteresowaniem29 duzym_zainteresowaniem30 duzym_zainteresowaniem31 duzym_zainteresowaniem32 duzym_zainteresowaniem33 duzym_zainteresowaniem34 duzym_zainteresowaniem35 duzym_zainteresowaniem36 duzym_zainteresowaniem37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *