Dwa medale Wyrzykiewicza z pilskiej Gwdy na MMP

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej Gwdy bardzo udanie startowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na nowo oddanym obiekcie lekkoatletycznym w Jeleniej Górze. Dużego wyczynu dokonał średniodystansowiec Adrian Wyrzykiewicz. Zdobył on dwa brązowe medale w biegach na dystansie 800m i 1500m.

Do zdobytego w lutym brązowego medalu w mistrzostwach Polski seniorów na dystansie 800m dołożył dwa kolejne. Biegi, zarówno 800m jak i 1500m były rozgrywane taktycznie „na miejsca” stąd też wyniki 1.52,64 i 3.57,79 odbiegały od rekordów życiowych. Adrian, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego potwierdził tym samym, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich w Polsce. W przyszłym sezonie ma realną szansę startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też Sandra Szpott i Angelika Smolarz. Sandra zajęła wysokie, punktowane 8 miejsce w biegu na 1500m ustanawiając, wynikiem 4.36,39, nowy rekord życiowy. Angelika w swoim debiucie na dystansie 3000 prz. zajęła wysoką 7 lokatę wynikiem 12.01,89. Zawodniczki te następnego dnia, wczesnym rankiem, wystartowały na dystansie 5000m uzyskując odpowiednio: Sandra – 17.58,24 i Angelika – 19.33,85. Zarówno zawodnicy jak również ich trener podkreślają, że znaczące wsparcie otrzymują ze strony sponsorów GWDA Sp. z o.o. z prezesem Tomaszem Wojciechowskim oraz od AHU Olimp Piła.

Łącznie troje czołowych lekkoatletów pilskiej Gwdy zdobyło 54 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Na 83 sklasyfikowanych klubów zespół Gwdy zajął wysokie 19 miejsce, 3 miejsce wśród klubów województwa wielkopolskiego. Powiększył się też tegoroczny dorobek medalowy klubu z trzech do pięciu krążków.

Zbigniew Łapacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *