Dwa medale zawodników Sportów Walki Piła w Mistrzostwach Polski kadetów w Kickboxingu

W pierwszy weekend czerwca w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w Kickboxingu w formule light contact. Impreza zgromadziła ponad 300 zawodników z całej Polski. Sporty Walki Piła reprezentowała piątka zawodników: Xavier Rzeszut, Anita Leniec, Julia Janicka, Oliwia Natoniewska i Klaudia Mikołajewska. Po dwóch dniach ciężkich zmagań i wielu stoczonych pojedynkach do Piły trafiły dwa medale!

Xavier Rzeszut po czterech znakomitych walkach, w których zdecydowanie zdominował rywali zdobył złoty medal i został mimo młodego wieku już czwarty raz w karierze Mistrzem Polski! W finale Rzeszut pokonał Kamila Mączkowskiego z Zamku Kurzętnik.

Kolejny medal w karierze zdobyła również Klaudia Mikołajewska, która tym razem wystąpiła w wyższej kategorii wagowej. Ostatecznie do Piły wróciła z brązowym medalem!

Bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie najmniej doświadczona Oliwia Natoniewska, której do medalu zabrakło 30 sekund. Prowadząc wysoko walkę na punkty wykonała nielegalną technikę i w końcówce walki została zdyskwalifikowana przez sędziów.

W pierwszej fazie rozgrywek odpadły pozostałe zawodniczki Anita Leniec i Julia Janicka.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników. Dla sekcji kadetów to już ostatni występ w pierwszej części roku natomiast już w czwartek seniorzy i juniorzy wyjeżdżają do Legnicy, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza roku w polskim Kickboxingu, czyli Mistrzostwa Polski K1.

Sporty Walki Piła

dwa_medale1_01

dwa_medale1_06 dwa_medale1_02 dwa_medale1_03 dwa_medale1_04 dwa_medale1_05