Dwa odzyskane pojazdy i dwóch zatrzymanych

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile ujawnili i zabezpieczyli dwa pojazdy, które zostały skradzione z powiatu kołobrzeskiego oraz nowosolskiego. Sprawcy zostali zatrzymani. Odpowiedzą nie tylko za kradzieże, ale również wykroczenia, których się dopuścili.

W niedzielę, po godzinie 10 na al. Poznańskiej w Pile 21-latek poruszał się motorowerem bez kasku ochronnego. Fakt ten zauważył będący po służbie policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Przekazał tę informację patrolowi, który był w pobliżu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany jednoślad.

Podczas kontroli, gdy funkcjonariusze potwierdzali tożsamość mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany jako podejrzany o kradzież pojazdu, która miała miejsce pod koniec maja na terenie powiatu obornickiego. Ponadto w trakcie sprawdzenia jednośladu w policyjnych systemach, mundurowi ujawnili, że motorower został skradziony dwa dni wcześniej z parkingu przy jednym z marketów w Kołobrzegu.

Policjanci zatrzymali 21-latka oraz zabezpieczyli utracony pojazd. Mężczyzna przyznał się do kradzieży jednośladu. Funkcjonariusze potwierdzili również fakt, iż nie posiadał on uprawnień do kierowania motorowerem.

Mężczyzna odpowie przede wszystkim za kradzież jednośladu, za którą może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia drogowe w postaci prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz jazdy bez wymaganego kasku ochronnego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo wobec 21-latka będzie toczyć się postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach dotyczące kradzieży samochodu osobowego.

To nie jedyny pojazd, który został odzyskany. Dzień wcześniej na stacji paliw w gminie Szydłowo nieznany mężczyzna dokonał kradzieży paliwa. Będący po służbie funkcjonariusz Szkoły Policji w Pile rozpoznał i ujął sprawcę. Na miejsce zostali wezwani policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili, że mężczyzna był sprawcą kradzieży ponad 20 litrów oleju napędowego.

Okazało się również, że 28-letni mieszkaniec województwa lubuskiego pozostawił samochód kilkaset metrów dalej. Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach ustalili, że został on skradziony dwa dni wcześniej z terenu powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie). Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazem.

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli skradziony pojazd. Wobec mieszkańca województwa lubuskiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu w związku z popełnionymi wykroczeniami prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz kradzieży paliwa. Jest on również podejrzany w sprawie kradzieży pojazdu prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

dwa_odzyskane

dwa_odzyskane_02