Dwa wymazy & do bazy!

Dwa_wymazy

Spektakularna inicjatywa studenckiej solidarności z chorymi na raka krwi rusza po raz czwarty.

26 – 27 listopada w 58 miastach Polski, w tym również w Pile, studenci połączą siły, by jako ambasadorzy Fundacji DKMS Polska, po raz czwarty, woluntarystycznie rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: od 29.11.2014 do 30.11.2014
Godziny: od 11:00 do 18:00

Galeria VIVO
Adres: ul. 14-go Lutego 26, Piła

Data: od 26.11.2014 do 27.11.2014
Godziny: od 11:00 do 18:00

Atrium Kasztanowa
Adres: al. Powstańców Wielkopolskich 99, Piła

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile
Miejsce: Budynek B
Adres: ul. Podchorążych 10, Piła

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu
Adres: ul. Kołobrzeska 15, Piła

Facebookhttps://www.facebook.com/events/531432410325308/?fref=ts

Projekt DWA WYMAZY & DO BAZY to wielkie przedsięwzięcie, niespotykane w skali światowej, zorganizowane przy współpracy i ogromnym wsparciu Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska. Delegaci 128 uczelni z całej Polski, zaangażowani emocjonalnie, merytorycznie przygotowani przez Fundację DKMS Polska, będą przez dwa dni listopada rejestrować potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Fundacja DKMS Polska to największa w Polsce baza takich dawców. Bazując na bardzo pozytywnym doświadczeniu trzech poprzednich edycji tej studenckiej inicjatywy, które łącznie dały wynik około 37.000 nowych potencjalnych dawców, Fundacja DKMS Polska razem ze studentami podejmie się kolejnej próby pozyskania osób, dla których los chorych na raka krwi pacjentów nie jest obojętny.

Tym razem akcję poparli członkowie popularnego zespołu Curly Heads, którego liderem jest znany i lubiany, szczególnie w środowisku studenckim, Dawid Podsiadło.

– Idea dawstwa szpiku to wielka sprawa – mówi Dawid Podsiadło. – Dlatego i my w Curly Heads podpisujemy się pod nią obiema rękami – dodają inni członkowie zespołu. – Robiąc dwa wymazy, i my wpisujemy się do bazy dawców DKMS Polska. Drodzy studenci, podczas tego projektu jesteśmy z Wami i kibicujemy Wam z całych sił.

Już dwa lata temu, na Uniwersytecie Śląskim, Dawid Podsiadło i Tomek Skuta (basista) jako wolontariusze wspierali akcję rejestracji studentów do bazy Fundacji DKMS. Tym razem, 26. listopada, członkowie zespołu Curly Heads przyjdą na jedną z uczelni warszawskich, by dołączyć do bazy, jako potencjalni dawcy. Taką postawą dają wyraz poparcia dla idei dawstwa, inspirują innych młodych ludzi do działania i zwracają uwagę na misję Fundacji DKMS, jaką jest znalezienie dawcy dla każdego potrzebującego przeszczepienia pacjenta.

Mateusz Łachacz