Dyżurny pilskiej jednostki asp. sztab. Andrzej Kozieł zapobiegł tragedii

dyzurny_pilskiej

Mieszkaniec powiatu pilskiego chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz zachowując zimną krew i opanowanie umiejętnie przeprowadził rozmowę, która pozwoliła uratować mężczyznę.

W sobotę, 6 lutego, dyżurny pilskiej jednostki asp. sztab. Andrzej Kozieł otrzymał pilne zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego – mieszkaniec powiatu pilskiego wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Doświadczony policjant natychmiast skierował na miejsce dwa policyjne patrole. Jednocześnie sam nawiązał kontakt telefoniczny z siostrą mężczyzny.

Dyżurny wykorzystując swoje doświadczenie, umiejętnie pokierował rozmową, aby pomimo dużych emocji i strachu kobieta nawiązała kontakt z bratem. Będąc cały czas na linii telefonicznej, policjant słyszał jak mężczyzna oddala się i mówi, że ma już wszystkiego dosyć. Funkcjonariusz w trakcie rozmowy pomagał zgłaszającej opanować emocje, które towarzyszyły całej sytuacji. Ostatecznie wspólnie doprowadzili do tego, że mężczyzna po pewnym czasie wrócił do domu. Po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Umiejętne poprowadzenie rozmowy w sytuacji zagrożenia życia oraz zdecydowane działania policyjnego dyżurnego zapobiegły tragedii.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile