DZIAŁANIA CHODZIESKIEJ „DROGÓWKI” I WORD PIŁA W RAMACH ROADPOL SAFETY DAYS

W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Wzorem lat ubiegłych, do działań włączyli się policjanci z Chodzieży oraz WORD Piła.

 

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W tym czasie obchodzony jest również Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego funkcjonariusze z całej Europy prowadzą wzmożone działania na drogach, by zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym.

 

Kolejny już raz, do akcji włączyli się policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji. Kontrole drogowe, podczas których sprawdzano m.in. trzeźwość kierowców, uprawnienia, ale także prędkość, z jaką się poruszają, to niewątpliwie elementy wpisujące się w założenia WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Dla uczestników ruchu drogowego przygotowano odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze. Policjantów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wsparł WORD Piła, który przygotował różnego rodzaju broszury, ulotki, elementy odblaskowe i inne, związane z bezpieczeństwem na drodze.

 

KPP Chodzież

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *