Działania „PRĘDKOŚĆ” w powiecie złotowskim


31 sierpnia na terenie powiatu złotowskiego odbyły się działania pn. „PRĘDKOŚĆ”, które polegały na wzmożonych kontrolach prędkości, w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ” powtarzane są cyklicznie na drogach powiatu złotowskiego. W trakcie ich trwania, mundurowi w wyznaczonych punktach, w sposób statyczny kontrolują prędkość kierowców, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W działania zaangażowani byli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze skontrolowali blisko 50 pojazdów, ujawnili 41 wykroczeń z czego, aż 34 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Również w tym dniu około godziny 20, na DK 11 w miejscowości Jastrowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, którego kierowca w brawurowy sposób wyprzedzał jadące przed nim pojazdy. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca to 35 letni mieszkaniec Poznania, który był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Po dalszym sprawdzeniu nietrzeźwego kierowcy w policyjnych systemach, okazało się również, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż wcześniej był już zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za popełnienie kolejnych przestępstw, odpowie teraz przed Sądem.

asp. Damian Pachuc
KPP Złotów