Działania „ZERO TOLERANCJI” w powiecie złotowskim

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pierwsze w tym roku działania pn. „ZERO TOLERANCJI” których celem jest wyeliminowanie wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

 

7.02 na terenie powiatu złotowskiego przeprowadzone zostały działania pn „Zero Tolerancji” polegające na wzmożonych kontrolach pojazdów. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki na drogach powiatu kontrolowali prędkość pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Reagowali na wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Zwracali również uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach oraz używanie przez osoby podróżujące pasów bezpieczeństwa.

 

W wyznaczonych godzinach, w różnych miejscach skontrolowano łącznie 56 kierujących. Aż 30 kierowców, nie stosowało się obowiązujących przepisów, a 21 do ograniczeń prędkości przekraczając dozwoloną prędkość. Zatrzymano również 5 dowodów rejestracyjnych.

 

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 18 latek, który pojazdem osobowym w miejscowości Blękwit przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jechał aż 87 km/h. Chwilę przed pomiarem prędkości zdążył jeszcze wyprzedzić jadący przed nim motorower, w miejscu gdzie jezdnia była przedzielona podwójna ciągłą linią.

 

Okazało się, że zatrzymany do kontroli mieszkaniec gminy Złotów, to tzw „młody kierowca”, gdyż uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zdobył w 2023 roku.

 

Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000zł, a do jego konta przypisano 14 punktów karnych.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *