Dzieci są najważniejsze

Z myślą o dzieciach, wieś Jeziorki i amatorska grupa sportowa „Jeziorki – Aktywna Wieś” „ przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Trwa właśnie głosowanie w sklepach Tesco w Pile, Złotowie i Jastrowiu. Za uzyskany grant w wysokości 5000 zł organizatorzy z Jeziorek, chcą zorganizować II Rajd Graniczny dla dzieci ze szkół gminy Kaczory, dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzadkowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile.

Więcej o Rajdzie: http://faktypilskie.pl/index.php/kaczory/20305-rajd-z-histori-w-tle,

I z tej okazji, w ramach promowania swojego pomysłu i zbierania głosów, grupa „Jeziorki – Aktywna Wieś” zaprosiła w dniu 24 maja 2016 roku mieszkańców na krótki kurs poprawnego posługiwania się kijami nordic walking, podczas pieszych spacerów. Na miejsce spotkania dotarło kilkanaście osób, które pod wprawnym okiem instruktor nw  Agnieszki Brzozowskiej ćwiczyło poprawną technikę. W roli adepta udział wziął również trener klubu  Polonia Piła KŻ Victoria Piła Janusz Michaelis, z całkiem niezłymi osiągnięciami, jak na pierwszy raz.

Czy warto poprawnie posługiwać się kijami? Odpowiedź jest tylko jedna. Tak. Chodząc prawidłową techniką nordic walking, aktywizujesz ponad 90 % mięśni. Jedna ze starszych uczestników szkolenia stwierdziła, że na spotkanie z nami namówiła ją córka. Ona również chodzi z kijami. Tyle tylko, że ją nie miał kto nauczyć i chodziła nieprawidłowo. Jak stwierdziła, później korekta chodzenia na poprawne, była  długa i mozolna, bo nawyki, jak to nawyki, trudne są do wyeliminowania. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby nauczyć się poprawnego posługiwania się kijkami zapraszamy. Kontakt przez FB, strona „Jeziorki – Aktywna Wieś”.

Menagerowi HM Tesco w Pile dziękujemy za umożliwienie nam przeprowadzenia szkolenia na parkingu, a pracownikom Tesco za sprawne wydawanie żetonów do głosowania i co by nie powiedzieć, za dodatkowe obciążenie w ich nie łatwej przecież pracy.

Zapraszamy również do głosowania na nasz projekt, robiąc zakupy w Tesco. Nasza urna jest środkowa.

Fot. Grażyna Jasoń
mk

dzieci_sa_najwazniejsze01

dzieci_sa_najwazniejsze02 dzieci_sa_najwazniejsze03 dzieci_sa_najwazniejsze04 dzieci_sa_najwazniejsze05 dzieci_sa_najwazniejsze06 dzieci_sa_najwazniejsze07 dzieci_sa_najwazniejsze08 dzieci_sa_najwazniejsze09 dzieci_sa_najwazniejsze10 dzieci_sa_najwazniejsze11 dzieci_sa_najwazniejsze12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *