Dzięki czujności działkowicza policjanci zatrzymali włamywacza

dzieki_czujnosci_dzialkowicza

Dzięki czujności działkowicza policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 38-letnią kobietę oraz 37-letniego mężczyznę. Mieszkańcy Piły włamali się do altany mieszczącej się na ogrodach działkowych w Pile. Ich łupem padł sprzęt AGD oraz artykuły spożywcze o wartości kilkuset złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile został poinformowany przez jednego z działkowiczów, który przebywał na terenie ogrodów działkowych mieszczących się na terenie Piły o tym, że do jednej z altanek włamały się dwie osoby. Zgłaszający przekazał miejsce, gdzie się znajduje i dodał, że będzie czekał na patrol Policji.

Dyżurny natychmiast skierował w rejon ogrodów działkowych policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce i zatrzymali włamywaczy podczas ucieczki z altanki. Łupem amatorów cudzego mienia padł sprzęt AGD oraz artykuły spożywcze o wartości kilkuset złotych. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymani to 38-letnia kobieta oraz 37-letni mężczyzna. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 10 lat.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcowi Piły za profesjonalne zachowanie, godne do naśladowania.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. waszemedia.pl