Dzielnicowi na lodowisku rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” spotkali się z dziećmi na pilskim lodowisku w Aquaparku. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o kilku zasadach, które zapewne wpłyną na bezpieczeństwo w okresie ferii zimowych. Policjanci zachęcali, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy, do których właśnie należy sztuczne lodowisko.

17 stycznia br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile mł. asp. Bartosz Śliwiak oraz sierż. sztab. Karolina Fonferek w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” spotkali się z dziećmi na lodowisku w pilskim Aquaparku. Mundurowi zadbali, aby trwające ferie zimowe dla dzieci, które spędzają je w naszym mieście, przebiegały bezpiecznie. Funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom zimowisk o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak niebezpieczne i przykre konsekwencje w skutkach mogą być, kiedy będziemy nieodpowiedzialni podczas zabaw na zamarzniętych akwenach. Funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędne informacje dotyczące postępowania w takich przypadkach. Policjanci zachęcali, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy, do których właśnie należy sztuczne lodowisko.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Odpowiadały na pytania, a także wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów alarmowych.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

dzielnicowi_na_lodowisku

dzielnicowi_na_lodowisku_02 dzielnicowi_na_lodowisku_03 dzielnicowi_na_lodowisku_04