Dzień dojazdu rowerem do pracy – działania wałeckiej drogówki

Dzisiaj (17.05.br) nietypowy dzień – Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy. Z tej też okazji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy przeprowadzili już wczoraj akcję kontrolno – edukacyjną dla miłośników jednośladu. Akcja ma promować nie tylko zdrowy styl życia, którego podstawą jest codzienna aktywność fizyczna, ale również pozytywny wpływ poruszania się na dwóch kółkach na środowisko. Mundurowi zachęcali do jazdy na rowerze.

 

W trosce o bezpieczeństwo miłośników jazdy na dwóch kółkach policjanci prowadzą szereg różnych działań profilaktycznych aby podkreślić zalety poruszania się rowerem oraz poprawić bezpieczeństwo cyklistów. Z okazji nietypowego święta Dnia Dojazdu Rowerem do Pracy funkcjonariusze w białych czapkach przeprowadzili kolejną akcję skierowaną właśnie do rowerzystów i zachęcali między innymi do jazdy rowerem. Z prowadzonych działań skorzystali również najmłodsi cykliści.

 

Policjanci edukowali w zakresie bezpieczeństwa na drodze jak również reagowali na wykroczenia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu drogowego oraz zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec rowerzystów. Mundurowi rozmawiali z rowerzystami o zaletach jazdy na rowerze aby podkreślić także duży wpływ nie tylko na zdrowie, oszczędności, dobrą kondycję, szybsze dotarcie do celu ale też na środowisko. Miłośnikom jednośladów policjanci wręczali odblaski. Cykliści chętnie włączali się do rozmów z policjantami na temat zalet jazdy rowerem.

 

Pamiętajmy! Zawsze bezpiecznie do celu!

 

KPP Wałcz