Dzień Dziecka w chodzieskiej strażnicy

W niedzielę, 5 czerwca 2016 roku, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka dla dzieci pracowników Komendy Powiatowej PSP zorganizowany przez OP NSZZ ‘’Solidarność” i Komendę Powiatową PSP w Chodzieży.

Na dzieci, które przybyły pod opieką swoich rodziców czekało wiele niespodzianek, największą z nich był tzw. ,,dmuchany zamek’’, gdzie maluchy aby z niego zjechać, najpierw musiały się po nim wspiąć. Były też zadania sprawnościowe, gdzie dzieci wykazywały się precyzją w posługiwaniu się sprzętem strażackim. Za pomocą hydronetki wlewano określoną ilość wody do niewielk1iego otworu w tarczy, był to przedsmak być może ich przyszłego zawodu – strażaka.

Wozy bojowe oraz sprzęt ratowniczo – gaśniczy był ogólnie dostępny, każdy z dzieci jak również dorośli mogli zasiąść za kierownicą samochodu bojowego i zobaczyć otoczenie z innej perspektywy.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego, a mianowicie była wata cukrowa, lody, czekoladki, napoje, a na koniec każdy dostał upominek.

Zapraszamy za rok !!!

Opracowanie i zdjęcia: ogn. Tomasz Sworowski

dzien_dziecka00

dzien_dziecka03 dzien_dziecka01 dzien_dziecka02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *