Dzień Kota w pilskim Miluszkowie

Koty w schronisku również obchodzą swoje święto Dzień Kota – czyli: „Nie kupuj, adoptuj”!

Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku, zawsze 17 lutego. To doskonała okazja, aby tego dnia szczególnie pomóc bezdomnym zwierzętom, wesprzeć schroniska lub sprawić drobny prezent swojemu kotu. W ciągu dwóch lat nowych właścicieli i kochające domy znalazły 172 koty.

Każdy z nich z utęsknieniem czeka na nowego właściciela. – Dzień Kota został ustanowiony w konkretnym celu. Pomysłodawcy tego dnia chcieli zwrócić uwagę na krzywdy i niebezpieczeństwa na jakie są narażone koty – wyjaśnia Alicja Dorsch z Pilskiego Schroniska dla Zwierząt Miluszków. – Święto ma zachęcić do pomocy bezdomnym i chorym zwierzętom oraz  podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Każdego roku miłośnicy kotów organizują różnego rodzaju zbiórki karmy, różnego rodzaju wystawy, kiermasze, targi, a także wydarzenia promowane przez stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz tych zwierząt. – Zawsze nasi podopieczni dostają z okazji swojego święta prezenty od darczyńców – mówi A. Dorsch. Najczęściej są to zabawki, żwirek dla kotów czy karmę. Serdecznie za takie prezenty dziękujemy wszystkim, którym bliskie jest dobro zwierząt.

Pracownicy pilskiego schroniska zapewniają, że posiadanie kota to spore korzyści. Dlatego namawiają do adopcji zwierzaka. – na FB schroniska i Fundacji Miluszków znaleźć można zdjęcia i opisy miluszkowych,  przesympatycznych kotów gotowych  do adopcji. Bardzo często odwiedziny w kociej wolierze lub kociarni kończą się adopcją naszych czworonogów. A jakie są koty? – Niektórzy mówią, że są wyjątkowe i bardzo inteligentne, inni, że koty zawsze chodzą własnymi drogami. Jeszcze inni, że lubiące łasić się koty zawsze z czasem stają się pełnoprawnymi członkami rodziny i zazwyczaj zajmują coraz więcej miejsca na naszych kanapach czy łóżkach – mówi A. Dorsch.Kot to wyjątkowe zwierzę, o którego cechach mówi i pisze się coraz więcej, łącznie z tym, że ludzie, którzy te koty już mają są… zdrowsi. Może więc warto to sprawdzić?

Osoby zainteresowane adopcją zachęcamy do kontaktu ze schroniskiem (adopcje@schronisko.pila.pl lub wiadomość prywatną na FB). Osoby, które chcą wesprzeć koci świat z Pilskiego Schroniska mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji Miluszków.

Dane do przelewu:
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
IBAN:34109025900000000142863507
Tytuł przelewu „Darowizna”
SWIFT: WBKPPLPP

Miluszków

dzien_kota1_01

dzien_kota1_06 dzien_kota1_02 dzien_kota1_03 dzien_kota1_04 dzien_kota1_05