Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w MEC Piła

Przez trzy dni, od 7 do 10 maja br., w całym kraju trwały Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Była to druga edycja tej największej akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. 9 maja również Miejska Energetyka Cieplna, która świadczy usługi ciepłownicze w zakresie produkcji, przesyłu i dystrybucji energii cieplnej w Pile zaprosiła do elektrociepłowni przy ul. Śniadeckich mieszkańców, aby mogli odbyć spacer po terenie zakładu, zwiedzić instalacje, uzyskać informacje jak powstaje ciepło, jak wygląda system ciepłowniczy. Miała miejsce również prezentacja Kogeneracji.

Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, zwiedzania za darmo, wzięcia udziału w ciekawych konkursach, zabawach oraz atrakcjach dla całej rodziny.

Przypomnijmy, że nowa elektrociepłownia z agregatami kogeneracyjnymi została wybudowana na terenie istniejącej Kotłowni Rejonowej KR Koszyce. Obiekt jest źródłem kogeneracyjnym zasilanym gazem ziemnym i pozwala produkować jednocześnie ok. 10 MWt energii cieplnej oraz ok. 10 MWe energii elektrycznej. Efektem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię ze źródeł konwencjonalnych, przyczyniając się tym samym do redukcji ilości spalanego węgla i emisji szkodliwych substancji, a w szczególności pyłów, tlenków siarki i CO2 do atmosfery.

(SE)

dzien_otwarty_funduszy10

dzien_otwarty_funduszy42 dzien_otwarty_funduszy11 dzien_otwarty_funduszy12 dzien_otwarty_funduszy13 dzien_otwarty_funduszy14 dzien_otwarty_funduszy15 dzien_otwarty_funduszy16 dzien_otwarty_funduszy17 dzien_otwarty_funduszy18 dzien_otwarty_funduszy19 dzien_otwarty_funduszy20 dzien_otwarty_funduszy21 dzien_otwarty_funduszy22 dzien_otwarty_funduszy23 dzien_otwarty_funduszy24 dzien_otwarty_funduszy25 dzien_otwarty_funduszy26 dzien_otwarty_funduszy27 dzien_otwarty_funduszy28 dzien_otwarty_funduszy29 dzien_otwarty_funduszy30 dzien_otwarty_funduszy31 dzien_otwarty_funduszy32 dzien_otwarty_funduszy33 dzien_otwarty_funduszy34 dzien_otwarty_funduszy35 dzien_otwarty_funduszy36 dzien_otwarty_funduszy37 dzien_otwarty_funduszy38 dzien_otwarty_funduszy39 dzien_otwarty_funduszy40 dzien_otwarty_funduszy41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *