Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w MEC Piła
Przez trzy dni, od 7 do 10 maja br., w całym kraju trwały Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Była to druga edycja tej największej akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. 9 maja również Miejska Energetyka Cieplna, która świadczy usługi ciepłownicze w zakresie produkcji, przesyłu i dystrybucji energii cieplnej w Pile zaprosiła do elektrociepłowni przy ul. Śniadeckich mieszkańców, aby mogli odbyć spacer po terenie zakładu, zwiedzić instalacje, uzyskać informacje jak powstaje ciepło, jak wygląda system ciepłowniczy. Miała miejsce również prezentacja Kogeneracji.
Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, zwiedzania za darmo, wzięcia udziału w ciekawych konkursach, zabawach oraz atrakcjach dla całej rodziny.
Przypomnijmy, że nowa elektrociepłownia z agregatami kogeneracyjnymi została wybudowana na terenie istniejącej Kotłowni Rejonowej KR Koszyce. Obiekt jest źródłem kogeneracyjnym zasilanym gazem ziemnym i pozwala produkować jednocześnie ok. 10 MWt energii cieplnej oraz ok. 10 MWe energii elektrycznej. Efektem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię ze źródeł konwencjonalnych, przyczyniając się tym samym do redukcji ilości spalanego węgla i emisji szkodliwych substancji, a w szczególności pyłów, tlenków siarki i CO2 do atmosfery.
(SE)