Dzień Weterana – Szacunek i Wsparcie

29 maja obchodzimy święto Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Święto to upamiętnia poświecenie tysięcy polskich żołnierzy, funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy pełnili wymagającą i niebezpieczną służbę poza granicami kraju.  Z tej okazji 20 maja w Hotelu Rodło odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Misji Pokojowych ONZ Koło nr 24 w Pile.

– Ten piękny rozdział w życiu każdego uczestnika nie zamknął się wraz z powrotem z Misji, ciągle żyje w naszych sercach i wspomnieniach, choć ofiary, które się z tym się wiązały mogły budzić pewien niepokój, trwamy w przekonaniu, że nasz trud nie poszedł na marne. Tego dnia wszyscy weterani mogą potwierdzić fakt, że misje to nie tylko walka zbrojna, ale także pomoc humanitarna oraz szereg działań pomocowych wykonywanych na rzecz lokalnych społeczności. Pamiętajmy, że najdroższa operacja pokojowa kosztuje mniej niż najtańsza wojna! – mówi Tadeusz Daukszewicz, Prezes Koła nr 24 w Pile. Z okazji Dnia Peacekeepera życzę wam wszystkim zdrowia, pogody ducha, wielu wspaniałych dni w życiu osobistym i zawodowym. Dziękuję wam, że jesteście tutaj z nami, w naszym Stowarzyszeniu i dzielicie się swoimi wspomnieniami z misji, tworząc ciągle żywą historię.

Podczas spotkania, które przebiegło w sympatycznej atmosferze, zebrani wysłuchali m.in. prelekcji na temat Misji Pokojowych oraz odbyła się prezentacja zdjęć uczestników Misji – członków pilskiego Koła. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Radna Rady Powiatu Pilskiego – Agnieszka Magnucka i Generał Zenon Kułaga .

Sebastian Daukszewicz

dzien_weterana00

dzien_weterana44 dzien_weterana01 dzien_weterana02 dzien_weterana03 dzien_weterana04 dzien_weterana05 dzien_weterana06 dzien_weterana07 dzien_weterana08 dzien_weterana09 dzien_weterana10 dzien_weterana11 dzien_weterana12 dzien_weterana13 dzien_weterana14 dzien_weterana15 dzien_weterana16 dzien_weterana17 dzien_weterana18 dzien_weterana19 dzien_weterana20 dzien_weterana21 dzien_weterana22 dzien_weterana23 dzien_weterana24 dzien_weterana25 dzien_weterana26 dzien_weterana27 dzien_weterana28 dzien_weterana29 dzien_weterana30 dzien_weterana31 dzien_weterana32 dzien_weterana33 dzien_weterana34 dzien_weterana35 dzien_weterana36 dzien_weterana37 dzien_weterana38 dzien_weterana39 dzien_weterana40 dzien_weterana41 dzien_weterana42 dzien_weterana43

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *