Edukacja mieszkańców powiatu chodzieskiego

W dniach 6, 9 i 14 marca 2018 na terenie powiatu chodzieskiego zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w ramach kampaniami społecznych: „BEZPIECZNE GOSPODASTWA ROLNE”, „CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”, „STOP WYPALNIU TRAW” oraz „BEZPIECZNE ŻNIWA”. Edukacja odbyła się w ramach spotkań dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie zasad przyznawania płatności obszarowych w 2018 roku.

Podczas spotkań poruszono tematy związane z zagrożeniami występującymi w obrębie gospodarstw rolnych, podczas żniw, a także w miejscach zamieszkania, w tym zagrożenie jakie ze sobą niesie tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania się przed „czadem”. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, tj. mł. bryg. Leszek Naranowicz oraz asp. Jakub Nowak omówili ponadto profilaktykę przeciwdziałania pożarom sadzy w kominach. Spotkanie odbyły się w Chodzieży, Budzyniu oraz Margoninie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz przypomina o zakazie wypalania traw i nieużytków. Szczegółowe porady dotyczące bezpieczeństwa pożarowego można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum KP

edukacja_mieszkancow_powiatu00

edukacja_mieszkancow_powiatu02 edukacja_mieszkancow_powiatu01