Enea KS Piła rozgromiła u siebie Wieżycę

Pilski team nie pozwolił nawet, aby zawodniczki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca w jakimkolwiek fragmencie meczu mogły pomyśleć o urwaniu chociaż jednego seta gospodyniom. Jedynie w drugiej partii przyjezdne przekroczyły granicę 15 punktów. W całym meczu gościnie zdobyły 38 punktów, a to dowodzi, że spotkanie było bardzo jednostronne. W najbliższy weekend do Piły przyjedzie niekwestionowany lider I ligi, Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki, zatem szykuje się pasjonujące spotkanie.

Pierwszy set meczu toczył się pod wyraźne dyktando pilanek. Przy serii zagrywek Aliny Bartkowskiej było 7:1. Z kolei przy serii zagrywek Wiktorii Pisarskiej przewaga gospodyń wzrosła do 10 punktów (14:4). Set miał jednostronny przebieg. W końcówce po raz kolejny dała o sobie znać Alina Bartkowska beniaminek prowadził 24:9. Wspomniana Wiktoria Pisarska zakończyła premierową odsłonę spotkania atakiem.

Drugi set niczym szczególnym nie różnił się od pierwszego. Tym razem w polu zagrywki ręki nie zwalniała Julia Baranowska, podopieczne trenera Damiana Zemły odskoczyły na siedem punktów (7:0). Przewaga miejscowej ekipy nie była zagrożona ani przez moment, po asie serwisowym Urszuli Bogacz było 17:10 dla pilanek. W końcówce młode siatkarki ze Stężycy dzięki skutecznym zagrywkom Aleksandry Wiki zniwelowały straty do czterech punktów (20:16). Na więcej nie było ich stać, Julia Baranowska razem z Aleksandrą Deptuch wzięła na siebie ciężar gry. Pierwsza z wymienionych siatkarek asem serwisowym zakończyła tę część meczu.

Tylko na początku ostatniej partii spotkania Wieżyca prowadziła 3:1. Dobrze spisała się Aleksandra Wika, z biegiem czasu do głosu doszły gospodynie. Dzięki Aleksandrze Deptuch gospodynie prowadziły 8:4, a po zbiciu Urszuli Bogacz 16:10.  Przy stanie 18:11 w polu zagrywki zameldowała się Wiktoria Pisarska i pozostała w nim do końca meczu. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych, wysoko przegrały tę część rywalizacji.

MVP: Katarzyna Góźdź

Enea KS Piła – Wieżyca Stężyca 3:0
(25:10, 25:17, 25:11)

Składy zespołów:

Enea KS Piła: Baranowska (10), Pisarska (9), Góźdź, (1), Kobus (5) Deptuch (18),  Bartkowska (7), (libero) oraz Czerwińska (2), Bogacz (6), Szubert

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Żulewska  (1),Podlaska (10), Niedźwiecka (2), Rowińska (2), Olszewska (1), Wika (5), Kwiecińska (libero) oraz Szewczyk, Pfaiffer, Grochowska, Gołaszewska (1), Koprowska (2), Piasny (libero)