Enea PTPS Piła trenuje podczas kwarantanny!

enea_trenuje
Mimo nałożonej na na drużynę Enei PTPS-u Piła przez Państwową Inspekcję Sanitarną kwarantanny zawodniczki nie zwalniają tempa. Brak treningów na hali czy stałego nadzoru trenera nie zwalnia ich z dbania o formę. W jaki sposób trenują, opowiada drugi trener pilskiego zespołu – Damian Zemło.

– Dziewczyny otrzymały indywidualne plany treningowe dostosowane do ich obecnego stanu zdrowia, samopoczucia i możliwości sprzętowych – mówi Zemło.

– Treningi są podzielone na dwie jednostki trenigowe. Pierwsza to tzw. jednostka siłowa. W warunkach domowych nie jesteśmy raczej w stanie poprawić poziomu siły, ale staramy się utrzymywać dotychczas wypracowane efekty. W tej jednostce skupiamy się przede wszystkim na zabezpieczeniu przed kontuzjami i sumiennej pracy mobilizacyjnej. Druga jednostka to trening kondycyjny o wysokiej intensywności – opowiada drugi trener.

Czy jednak okres zamknięcia w czterech ścianach nie odbiera zawodniczkom motywacji do codziennych ćwiczeń?

– Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodniczkami i wiem, że bardzo sumiennie pracują, aby ich powrót na boisko po kwarantannie był jak najlżejszy dla organizmu – konstatuje Zemło.

Biuro prasowe PTPS Piła