Enea została sponsorem tytularnym żeńskiej drużyny piłki siatkowej PTPS Piła!

21 stycznia Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej i Enea na konferencji prasowej oficjalnie ogłosili rozpoczęcie współpracy. Dzięki czemu Enea została sponsorem tytularnym grającego w siatkarskiej ekstraklasie klubu PTPS Piła. Umowa została podpisana do końca sezonu z możliwością przedłużenia. W sobotniej konferencji prasowej udział wzięli: Piotr Adamczak, wiceprezes Enei, Radosław Ciemięga, prezes PTPS oraz poseł Grzegorz Piechowiak.

– Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć pilską drużynę piłki siatkowej. Będziemy współpracować z partnerem z tradycjami, z dużym potencjałem. Wspieramy sportowców ambitnych, utytułowanych. To jest element naszej strategii, społecznej aktywności. Mam nadzieje, że nasze wsparcie pozwoli drużynie budować siłę polskiej siatkówki. Umowa jest podpisana na jeden rok. Wszelkie warunki są objęte tajemnicą handlową. Dlatego nie możemy ujawnić kwoty, którą przekazujemy. Trzymamy kciuki i mamy nadzieje, że drużyna sięgnie po największe trumfy i sukcesy. Zapraszamy do kibicowania z Eneą – mówił Piotr Adamczak, wiceprezes Enei.

Radosław Ciemięga, prezes PTPS podziękował Enei za zaangażowanie w sponsoring pilskiego klubu i na pewno odetchnął z ulgą, że negocjacje przebiegły pozytywnie.

– Jesteśmy zaszczyceni w Pile, w klubie, że mogliśmy nawiązać współpracę z takim partnerem jakim jest firma Enea. Jestem przekonany, że nasze doświadczenie ponad dwudziestoletnie, jeśli chodzi o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej przy wsparciu takiego sponsora zaowocuje wspólnymi sukcesami. Dziękuje również posłowi RP Grzegorzowi Piechowiakowi za to, że nam kibicował, aby ta nasza współpraca została nawiązana – powiedział  Radosław Ciemięga, prezes PTPS.

– Bardzo się cieszę, że doszło do podpisania takiej umowy pomiędzy Eneą a naszym klubem siatkarskim. Jak wiemy jest to klub z wielkimi tradycjami, który odnosił wielkie sukcesy. Mam nadzieje, że Enea będzie odnosić sukcesy i będzie miała z tego tytułu korzyści. Myślę, że będziemy sukces krok po kroku osiągać. Liczę i wierzę ogromnie, że to sponsorowanie przez firmę Enea nie będzie tylko przez jeden rok. To jest dobry klub, w który warto inwestować – stwierdził Grzegorz Piechowiak, poseł na sejm RP (Polska Razem).

Wsparcie dla PTPS Piła to nie jedyny obszar związany z siatkówką, w którym działa spółka energetyczna. Współpraca ta wpisuje się w szerszy kontekst zaangażowania Enei w rozwój profesjonalnej piłki siatkowej. Firma poszukuje również siatkarskich talentów w ramach projektu Enea Liga Mini Piłki Siatkowej. Ma on na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W pierwszej edycji ligi bierze udział blisko 250 zespołów z 30 szkół podstawowych. Enea wspiera zatem zarówno sport zawodowy, jak i młodzieżowy.

Warto dodać, że firma do końca 2016 roku była sponsorem tytularnym Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna w Orlen Lidze.

Po konferencji prasowej odbył się mecz Enea PTPS Piła – Legionovia Legionowo.  Jednak zanim cieszyliśmy się z kolejnej wygranej naszych siatkarek to na kibiców przed meczem czekała miła niespodzianka. Każdy z widzów otrzymał darmowy szalik klubowy.

***

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej to jeden z bardziej utytułowanych żeńskich klubów siatkarskich w Polsce. Na swoim koncie ma cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Czterokrotnie sięgał po Puchar Polski, raz zdobył Superpuchar Polski. Pilskie siatkarki jako jedyna polska drużyna, samodzielnie zakwalifikowały się do finału Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych. Klub osiąga również sukcesy w szkoleniu młodzieży. Szkoli obecnie blisko 60 młodych siatkarek i ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski kadetek i młodziczek – zarówno w hali, jak i na plaży.

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej. Oferuje swoim Klientom innowacyjne produkty, dba o bezpieczeństwo dostaw energii do mieszkańców północno-zachodniej Polski i produkuje ok. 9 proc. energii elektrycznej zużywanej w naszym kraju. Grupa Enea buduje innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny i rozwija się we wszystkich ogniwach łańcucha wartości.

Sebastian Daukszewicz

enea_zostala_sponsorem_ptps00

enea_zostala_sponsorem_ptps26 enea_zostala_sponsorem_ptps01 enea_zostala_sponsorem_ptps02 enea_zostala_sponsorem_ptps03 enea_zostala_sponsorem_ptps04 enea_zostala_sponsorem_ptps05 enea_zostala_sponsorem_ptps06 enea_zostala_sponsorem_ptps07 enea_zostala_sponsorem_ptps08 enea_zostala_sponsorem_ptps09 enea_zostala_sponsorem_ptps10 enea_zostala_sponsorem_ptps11 enea_zostala_sponsorem_ptps12 enea_zostala_sponsorem_ptps13 enea_zostala_sponsorem_ptps14 enea_zostala_sponsorem_ptps15 enea_zostala_sponsorem_ptps16 enea_zostala_sponsorem_ptps17 enea_zostala_sponsorem_ptps18 enea_zostala_sponsorem_ptps19 enea_zostala_sponsorem_ptps20 enea_zostala_sponsorem_ptps21 enea_zostala_sponsorem_ptps22 enea_zostala_sponsorem_ptps23 enea_zostala_sponsorem_ptps24 enea_zostala_sponsorem_ptps25