Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6 maja obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z tej okazji wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Pile przeprowadzona została akcja skierowana do kierujących poruszających się po drogach naszego miasta. Kierowcom zostały wręczone upominki, które wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa.

W czwartek, 6 maja obchodzony był Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O tym, jak ważny jest ten dzień mogli przekonać się przejeżdżający przez centrum Piły kierowcy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uświadamiali kierujących jak istotne jest korzystanie z dróg zgodnie z obowiązującymi przepisami ponieważ jest to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa nie tylko własnego, ale także innych uczestników.

Od początku roku Komenda Powiatowa Policji w Pile odnotowała 6 wypadków drogowych, w których zostało rannych 6 osób, a dwie poniosły śmierć. Funkcjonariusze ujawnili także ponad 5 tysięcy wykroczeń popełnionych przez kierujących. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali 85 nietrzeźwych kierujących. Blisko 50 z nich straciło swoje uprawnienia prowadząc pojazdy w stanie nietrzeźwości. Powyższe liczby pokazują jak ważnym zadaniem jest promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach.

Kierowcom, którzy poruszali się zgodnie z przepisami policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wręczyli przygotowane paczki. W ich wnętrzu kierujący mogli znaleźć nie tylko komplet odblasków, ale także samochodową apteczkę, która w niebezpiecznych sytuacjach może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

europejski_dzien1_01

europejski_dzien1_06 europejski_dzien1_02 europejski_dzien1_03 europejski_dzien1_04 europejski_dzien1_05