Event Międzyszkolny Ośrodka Lekkiej Atletyki w Pile

W pięknej i nowoczesnej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, która została kolejny raz nieodpłatnie udostępniona dzieciom programu „Lekkoatletyka dla Każdego” odbył się Event Międzyszkolny Ośrodka Lekkiej Atletyki w Pile.

W bardzo dobrze zorganizowanym evencie wzięły udział dzieci z klas I-III z wszystkich podstawowych szkół pilskich oraz szkół z Krajenki, Skórki, Szamocina oraz reprezentacji gminy Łobżenica. W programie zawodów były trzy konkurencje indywidualne i sztafeta 6×1 okrążenie na bieżni okrężnej. Dzieci miały okazję skorzystać ze specjalnego dla ich wieku, sprzętu LDK.

W evencie brała udział rekordowa ilość dzieci z 16 szkół z Piły i regionu pilskiego.

W punktacji zespołowej  zwyciężyła SP z Krajenki (91 pkt), na drugim miejscu SP1 z Piły (81 pkt) i trzecie miejsce SP4 z Piły (67 pkt), czwarte miejsce zajęła SP7 z Piły (64 pkt).

Dla najlepszych indywidualnie, z podziałami na klasy, były wręczane medale, najlepsze cztery szkoły w punktacji drużynowej zdobyły puchary LDK. Wszystkie dzieci startujące w evencie otrzymały dyplomy.

Event był okazją do przeszkolenia nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, którzy mieli okazję zdać praktyczny egzamin i uzyskać kwalifikacje nauczyciela PZLA programu LDK.

Po imprezie, 18 nauczycielom wręczono stosowane certyfikaty podpisane przez prezesa PZLA i koordynatora głównego programu LDK.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy była okazja do wręczenia kwiatów i podziękowania władzom PWSZ za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej z zapleczem.

Dzieci wychodząc z hali PWSZ-u spontanicznie dziękowały za organizację imprezy.

Ignacy Krzewiński

event_miedzyszkolny00

event_miedzyszkolny01