Fenomenalny mecz w Pile!

KS Credo Futsal Piła po fenomenalnym widowisku wygrywa z Mundialem Żary 7:4! Pilanie jeszcze na cztery minuty przed zakończeniem meczu przegrywali 4:2, by odrobić straty i ostatecznie wygrać ten bój! Komplet publiczności na stojąco oklaskiwał wyczyn podopiecznych Karola Skiby.

Wyczyn pilan i emocje, które chwilami sięgały zenitu zasługują na oklaski. Komplet publiczności, który zgromadził się na hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, niósł naszych zawodników i pozwolił uwierzyć w końcowy triumf. Fenomenalna końcówka Credo dała naszej drużynie ogromny sukces i zwycięstwo, które jeszcze na cztery minuty przed zakończeniem spotkania, wydawało się nierealne.

Rywale przyjechali do Piły, aby odegrać się za porażki z poprzedniego sezonu. Trener gości, Radomir Roztocki odrabiając lekcję sprzed roku, ustawił swój zespół ultra defensywnie. Przez większą część meczu, wydawało się, że jest to sposób na świetnie w tym dniu grających pilan. Mundial Żary do przerwy prowadził już 2: 0, a wszyscy kibice zastanawiali się czy po przerwie niemoc strzelecka naszych zawodników zostanie przełamana.

Stało się, kiedy goście na cztery minuty przed zakończeniem meczu, prowadzili 4: 2 na kolejny strzał z dystansu zdecydował się kapitan, Wojciech Karolewski. Piłka po jego uderzeniu wpadła do siatki, a kibice nieśli pilan do dalszej walki.

Kolejna akcja, kolejne emocje i wreszcie kolejny indywidualny rajd Karolewskiego. Piłka po jego uderzeniu ponownie wpadła do bramki. Eksplozja radości i moc, która wstąpiła w nasz zespół pozwoliła pilskiej drużynie w ciągu kolejnych i ostatnich 60 sekund zdobyć, aż trzy bramki! Ich autorem był niezastąpiony Mateusz Kostecki. Euforia, która poniosła się gromkim okrzykiem kibiców zdała się nieść jeszcze na długie godziny po zakończonym meczu. Niemożliwe, stało się możliwe, wygrywamy mecz, który wydawał się być przegranym.

O niedzielnym meczu można również przeczytać na klubowej stronie: http://futsal.pila.pl/www/dreszczowiec-z-happy-endem/

Warto wyróżnić jednego zawodnika, który z miesiąca na miesiąc, roku na rok zrobił ogromne postępy. Mowa o Mateuszu Kosteckim, jego aktualna postawa na boisku niech będzie przykładem dla innych, zwłaszcza jego młodzieżowców. Czasami piłka nie chce wpaść do bramki jak z Pniewami, czasami wyciąga ją bramkarz jak w meczu z Żarami. Mateusz ma jednak znacznie więcej w zanadrzu niż „tylko” 16 bramek po VI kolejkach. Jest absolutnie i z pełnym przekonaniem od blisko roku, najlepszym zawodnikiem, jaki biega po parkietach II lubusko-wielkopolskiej ligi futsalu i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Już 3 stycznia o godzinie 17:00 KS Credo Futsal Piła podejmie u siebie głównego rywala w walce o I ligę. Szykuje się absolutny hit całej rundy.

Łukasz Stasicki
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła
Fot. Sebastian Daukszewicz

fenomenalny_mecz_w_pile00

fenomenalny_mecz_w_pile39 fenomenalny_mecz_w_pile01 fenomenalny_mecz_w_pile02 fenomenalny_mecz_w_pile03 fenomenalny_mecz_w_pile04 fenomenalny_mecz_w_pile05 fenomenalny_mecz_w_pile06 fenomenalny_mecz_w_pile07 fenomenalny_mecz_w_pile08 fenomenalny_mecz_w_pile09 fenomenalny_mecz_w_pile10 fenomenalny_mecz_w_pile11 fenomenalny_mecz_w_pile12 fenomenalny_mecz_w_pile13 fenomenalny_mecz_w_pile14 fenomenalny_mecz_w_pile15 fenomenalny_mecz_w_pile16 fenomenalny_mecz_w_pile17 fenomenalny_mecz_w_pile18 fenomenalny_mecz_w_pile19 fenomenalny_mecz_w_pile20 fenomenalny_mecz_w_pile21 fenomenalny_mecz_w_pile22 fenomenalny_mecz_w_pile23 fenomenalny_mecz_w_pile24 fenomenalny_mecz_w_pile25 fenomenalny_mecz_w_pile26 fenomenalny_mecz_w_pile27 fenomenalny_mecz_w_pile28 fenomenalny_mecz_w_pile29 fenomenalny_mecz_w_pile30 fenomenalny_mecz_w_pile31 fenomenalny_mecz_w_pile32 fenomenalny_mecz_w_pile33 fenomenalny_mecz_w_pile34 fenomenalny_mecz_w_pile35 fenomenalny_mecz_w_pile36 fenomenalny_mecz_w_pile37 fenomenalny_mecz_w_pile38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *