Ferie w mieście nie muszą oznaczać nudy!

Jak wynika z badań PBS na zlecenie Provident Polska 70 proc. dzieci nie wyjedzie w tym roku na ferie zimowe. Blisko 10 proc. z nich spędzi ten czas na zorganizowanych formach wypoczynku w swojej gminie, a około 37 proc. spędzi ten czas w domu. Jeżeli do tej pory nie zadbaliśmy o to, by dzieci nie nudziły się podczas zimowego wypoczynku, mamy jeszcze szansę. W Pile od 16 lutego do 1 marca tradycyjnie zimowiska organizowane są przez szkoły, czy inne placówki specjalizujące się w opiece nad dziećmi.

– Dziś znajdujemy się w Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza” w Pile, czyli na obiekcie jak się okazuje jeszcze nie wszystkim znanym. Ferie to doskonały czas, aby ten obiekt poznać. Oferta jest dla dzieci, młodzieży i rodziców a więc każdy miło spędzi swój czas wolny. Ale nie tylko ten obiekt jest wart polecenia. Inne nasze placówki oświatowe, kulturalne, sportowe, przygotowały bogaty program zajęć, aby dzieci i młodzież bawiły się ciekawie i bezpiecznie – mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

W czasie ferii pilskie szkoły podstawowe zorganizują półkolonie a szkoły gimnazjalne ponad 100 godzin różnych zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Ferie na Sportowo to propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. – Od 16 do 20 lutego oraz od 23 do 27 lutego w godzinach 12.00-15.00 zapraszamy do hali na osiedlu Górne na zimową Akademię Piłki Nożnej, na którą prowadzone są zapisy. Na pływalnię Wodnik zapraszamy na naukę i doskonalenie pływania od 16 do 20 lutego oraz od 23 do 27 lutego w godz. 10.00 – 11.45. Natomiast 25 lutego organizujemy Feryjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOSIR Piła. Rozpoczęcie o godzinie 10.00 w sali treningowej MOSiR przy ul. Żeromskiego 90. Udział w zajęciach bezpłatny, szczegóły na www.mosir.pila.pl – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSIR w Pile.

Dla najmłodszych miłośników zimowego szaleństwa 16, 18, 23 (10.00- 13.00) lutego zostanie zorganizowany kulig, czyli przejażdżka saniami ciągniętymi przez konia na trenie pilskiego lotniska przy hangarze nr 6. Aby nie marznąć będzie też przygotowane ognisko. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne jednak trzeba posiadać własne sanki. W przypadku nieodpowiednich warunków atmosferycznych(np. brak śniegu) impreza zostanie odwołana.

Masz talent? Poszukujesz nowych zainteresowań? Chcesz kreatywnie spędzić czas? Jeśli dziecko odpowiedziało TAK to Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza w czasie ferii (16-27.02.2015 r.) dzieci w wieku 7-13 lat na „Zimowe Czary w Bibliotece” W programie czytanie fragmentów książek znanych i lubianych autorów literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, m.in. Czesława Janczarskiego, Kornela Makuszyńskiego, Doroty Gawryluk, Wandy Chotomskiej oraz „Muminki” Tove Jansson (w filii nr 8) i Baśnie braci Grimm (w filii nr 1). Czytanie stanowić będzie inspirację do twórczych zabaw literackich, plastycznych i naukowych. Codziennie w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych nieodpłatnie gry planszowe i multimedialne programy edukacyjne, bezpłatny Internet, dla młodszych dzieci kolorowanki i ilustrowanie ulubionych książek. Ponadto sympatyków gier na konsole zapraszamy do Strefy gier, w Filii nr 1, przy ul. Ludowej 11. Szczegóły programu www.biblioteka.pila.pl.

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie w muzeum” gdzie przygotowano nie tylko zajęcia grupowe, ale również indywidualne. Będzie można zwiedzić wystawę „Wiejskie włókiennictwo i tkactwo na Krajnie od końca XIX w. do poł. XX w.” połączoną z pokazami tkania na krośnie oraz z możliwością spróbowania swoich sił w tkaniu na deseczkach tkackich. Będzie możliwość poznania historii powstania, wybranych wynalazków i ich twórców, a na zajęciach „Z przygodą za pan brat” odwiedzimy nieznane lądy i wody opisane w bajkach i w baśniach. Inspiracja ta posłuży do stworzenia prac plastycznych i wspólnego malowania historii przygody książkowych bohaterów. Szczegóły: www.muzeum.pila.pl.

Także Muzeum Stanisława Staszica zaprasza do tradycyjnego zwiedzania Domu Wielkiego Pilanina. Oprócz tego 17.02.2015 (wtorek) o godz. 11.00 wysłuchamy gawędy Macieja Usurskiego – „Jak Samuel Targowski z rozkazania Najjaśniejszej Królowej Jejmości polskiej i szwedzkiej Konstancji miasto Piłę wymierzał”. 18.02 i 25.02.2015 (środa) o godzinie 11.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Stanisław Staszic”. 24.02.2015 (wtorek) na godzinę 11.00 Wojciech Beszterda zaprasza na spotkanie pod hasłem „Nie ma złych zdjęć, są tylko źle użyte” – rozmowy o Waszych fotografiach (przegląd i omówienie prac fotograficznych uczestników spotkania. Szczegółowe informacje będą na stronie www.muzeumstaszica.pl.

W Regionalnym Centrum Kultury nie ma miejsca na nudę zapewnia dyrektor Stanisław Dąbek – Będą zajęcia plastyczne, warsztaty modelowania balonów, warsztaty teatralne, zajęcia tańca HIP –HOP szkoły tańca Beezone, będą pokazy Aikido, filmy familijne. Dla tych, którzy lubią śpiewać przygotowaliśmy zajęcia wokalne i karaoke. Szczegóły na stronie www.rck.pila.pl i na plakatach.

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z zimowisk płatnych, niekoniecznie muszą zaciągać kredyty. Wśród ciekawych ofert są takie, które nie zrujnują naszego domowego budżetu. Po raz pierwszy dwa turnusy półkolonii (16 – 20.02.2015 i 23 – 27.02.2015 od 7.00 do 15.30) organizuje Aquapark. W programie m.in.: nauka pływania oraz doskonalenie stylów pływackich; zabawy i gry w wodzie, zabawa na lodowisku, nauka i doskonalenie gry w tenisa ziemnego, wyjście na seans do kina, zajęcia ze strzelectwa sportowego w CSS TARCZA (strzelnica pneumatyczna). Całkowity koszt jednego turnusu (5 dni) wynosi 300 zł (brutto) od osoby – Zapraszam, aby każdy z pilan zapoznał się z naszą stroną internetową www.aquaparkpila.pl gdzie są wszelkie informacje, cenniki oraz informacja, kiedy lodowisko, które cieszy się dużym zainteresowaniem jest wolne a kiedy zarezerwowane – mówi Krzysztof Kijak, prezes spółki AQUA-PIL.

Ferie zimowe z MDK to imprezy otwarte dla dzieci i młodzieży.

W programie:

17.02, wtorek, godzina 16.00 – Turniej Szachowy.

19.02, czwartek, godzina 16.00 – próba otwarta „Studio Piosenki”.

20.02, piątek, godzina, 16.00 – próba otwarta „Studio Piosenki”.

24.02, wtorek, godzina 16.00 – Turniej Szachowy.

Każdego dnia do Państwa dyspozycji czynna będzie specjalna wakacyjna linia telefoniczna, gdzie będzie można zapoznać się z programem ferii zimowych w Pile.

Nr tel., pod który można dzwonić codziennie, w godz. 8.00 – 15.00: 67-210-42-78.

(SE)

Beznazwy-2

ferie_nie_musza_oznaczac22 ferie_nie_musza_oznaczac10 ferie_nie_musza_oznaczac11 ferie_nie_musza_oznaczac12 ferie_nie_musza_oznaczac13 ferie_nie_musza_oznaczac14 ferie_nie_musza_oznaczac15 ferie_nie_musza_oznaczac16 ferie_nie_musza_oznaczac17 ferie_nie_musza_oznaczac18 ferie_nie_musza_oznaczac19 ferie_nie_musza_oznaczac20 ferie_nie_musza_oznaczac21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *