Festyn Parafialny u św. Antoniego w Pile

W niedzielne popołudnie, 14 czerwca 2015 roku, na dziedzińcu kościoła pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego przy ul. Ludowej w Pile miał miejsce festyn parafialny, który tradycyjnie miał być spoiwem integrującym wiernych parafian. I to się bez wątpienia udało.

Jak zwykle była masa niespodzianek, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa z której zebrane środki mają posłużyć jako wsparcie rekolekcji. Oczywiście grill, ciasta i wspaniałe gofry z kolorowymi, owocowo-śmietankowymi dodatkami.

Festyn uświetnił występ zespołu bębniarzy „Djembe Planet”, który swymi gorącymi, afrykańskimi rytmami rozgrzał i tak przez słońce rozpaloną do czerwoności publiczność.

Kolejną niespodzianką była przygotowana i zagrana przez dzieci i jedną z mam inscenizacja „Przygód Mikołajka”, napisanych przez kolejną z mamuś. Było ciekawie, żywiołowo, na początku z niewielkim dodatkiem tremy, która jednak szybko uleciała jak powietrze z dziurawego balonika.

Dla miłośników jazdy na wierzchowcach udostępnione były dwa kuce, które czekały na wielu chętnych na trawniku przed Domem Katechetycznym przy ul. Kapucyńskiej.

Było miło, wesoło sympatycznie i rodzinnie. Brawo Ojcowie Kapucyni! I wszyscy pomocnicy!

Marek Mostowski

festyn_parafialny10

festyn_parafialny46 festyn_parafialny11 festyn_parafialny12 festyn_parafialny13 festyn_parafialny14 festyn_parafialny15 festyn_parafialny16 festyn_parafialny17 festyn_parafialny18 festyn_parafialny19 festyn_parafialny20 festyn_parafialny21 festyn_parafialny22 festyn_parafialny23 festyn_parafialny24 festyn_parafialny25 festyn_parafialny26 festyn_parafialny27 festyn_parafialny28 festyn_parafialny29 festyn_parafialny30 festyn_parafialny31 festyn_parafialny32 festyn_parafialny33 festyn_parafialny34 festyn_parafialny35 festyn_parafialny36 festyn_parafialny37 festyn_parafialny38 festyn_parafialny39 festyn_parafialny40 festyn_parafialny41 festyn_parafialny42 festyn_parafialny43 festyn_parafialny44 festyn_parafialny45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *