Fontanny z wodą pitną w pilskich szkołach

Szkoła podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile, jako pierwsza została nagrodzona „Zdrojem wodnym” za trzecie miejsce z konkursie fotograficznym pt: „Uroda wody – różne oblicza”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat wody, jej obecności w życiu człowieka, a także promocja pilskiej wody z kranu tzw. „kranówki”.  Kolejne urządzenia tzw. „Zdroje wodne” zostaną zamontowane w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 7.

Przekazania pierwszego zdroju wodnego uczniom pilskiej Dwunastki, które pozbawione są ostrych kantów czy krawędzi, dokonał prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Pile, Mariusz Bednarczyk.

– Szkoła, w której się znajdujemy miała to szczęście, że jako pierwsza ma zamontowany wewnątrz zdrój wody pitnej. Wkrótce pojawią się dwa kolejne w wyróżnionych szkołach. Nie są to proste pracę montażowe. Musi być w pobliżu odpływ do kanalizacji. Po zamotaniu cały czas zdrój zasilany jest świeżą dobrą wodą wodociągową – mówi Mariusz Bednarczyk, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Pile.

Także pilscy uczniowie są zadowoleni, ponieważ nie muszą dźwigać butelek plastikowych z wodą. Jak mówią jest dobra w smaku i co ważne chętnie korzystają ze zdroju wodnego, zwłaszcza po lekcjach wychowania fizycznego, czy aktywnych zabawach na szkolnym boisku w czasie przerwy.

Poniżej lista zwycięzców konkursu fotograficznego:

1.Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile za pracę pt. „Zdrowa pilska woda”

2.Szkoła Podstawowa nr 7 im. A Mickiewicza w Pile za pracę pt. „Pilska przyroda”

3.Szkoła podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile za pracę pt. „Woda – Piękno”

Sebastian Daukszewicz

fontanny_z_woda00

fontanny_z_woda17 fontanny_z_woda01 fontanny_z_woda02 fontanny_z_woda03 fontanny_z_woda04 fontanny_z_woda05 fontanny_z_woda06 fontanny_z_woda07 fontanny_z_woda08 fontanny_z_woda09 fontanny_z_woda10 fontanny_z_woda11 fontanny_z_woda12 fontanny_z_woda13 fontanny_z_woda14 fontanny_z_woda15 fontanny_z_woda16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *