Formoza Challenge – ekstremalne wyzwanie dla każdego!

Bazując na swoim doświadczeniu komandosi z Jednostki Wojskowej FORMOZA im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego biorą czynny udział w przygotowaniu przeszkód na bazie jednego z największych torów motocrossowych w Polsce i Europie. 19 czerwca 2016 roku na trzech dystansach – 10 km, 5 km i 1 km (dla dzieci) – zmierzą się wielbiciele ekstremalnych wrażeń, którym nie straszne jest błoto, woda i piach. Zapisanych jest już około 300 uczestników – impreza ta jest dla każdego. Patronat nad wydarzeniem objęły m.in.: 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu.  

Wybór toru motocrossowego w Obornikach na miejsce realizacji tej imprezy nie jest przypadkowy. Bieg Formoza Challenge będzie wspaniałą inauguracją cyklicznego festiwalu plenerowego – Dni Obornik. Jest to impreza o wieloletniej historii i ogromnej popularności przyciągająca co roku kilkanaście tysięcy odwiedzających.  Towarzyszą jej najróżniejsze atrakcje wraz z występami gwiazd muzyki, takich jak Maciej Maleńczuk (Dni Obornik 2015). Oborniki to miasto otwarte na sport i wszelkie formy aktywności. Dlatego bieg Formoza Challenge wpisuje się w oczekiwania naszych mieszkańców w stosunku do podejmowanych inicjatyw prosportowych. Posiadając odpowiednią infrastrukturę oraz możliwości wsparcia tego wydarzenia włączyliśmy się w jego organizację. Będzie świetnym dopełnieniem Dni Obornik i cieszymy się, że zostało przyjęte z tak dużym entuzjazmem. – mówi Tomasz Szrama, Burmistrz Obornik. W związku z tym Urząd Miasta i Gminy Oborniki zobowiązał się do zapewnienia w dniu darmowego transportu dla uczestników i widzów Formoza Challenge pomiędzy Poznaniem a Obornikami.

Dziewiętnastego czerwca zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z trzema dystansami, z których każdy będzie pełen ciekawych przeszkód do pokonania. Najdłuższy z nich to 10 kilometrów, zaoferuje on ponad 50 przeszkód. Kolejnym z nich jest 5 kilometrowy dystans składający się z ponad 25 przeszkód, oraz 1 kilometrowy tor – wyścig dla najmłodszych uczestników Formoza Challenge. Podczas przygotowywania toru organizatorzy skupią się nie tylko na sztucznych przeszkodach, ale również na maksymalnym wykorzystaniu naturalnego uwarunkowania terenu. Z tego tytułu pojawi się między innymi przeprawa przez płynącą nieopodal Wartę oraz wiele innych wodnych atrakcji z tym związanych. Mając na uwadze, że nie każdy jest komandosem, tor zostanie przygotowany tak, aby każdy dał radę go pokonać. Liczyć się będzie dobra zabawa i satysfakcja z pokonania toru.

Zapisy na stronie: www.formozachallenge.pl, profil FB: www.facebook.com/FormozaChallenge   

Formoza Challenge to nie tylko bieg. Dlatego przy współpracy Formoza Challenge z Reebok Crossfit Poznań wystartuje specjalna grupa treningowa, która przygotuje zawodników do wyzwań, jakie stawią przed nimi komandosi z FORMOZY. Crossfit to trening, który łączy elementy gimnastyczne, podnoszenie ciężarów oraz sport wytrzymałościowy. Dzięki temu gwarantuje nam wszechstronny i zrównoważony rozwój. Crossfit to trening dla każdego. Bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz, czy jesteś silny czy słaby, zawsze znajdziesz tu coś dla siebie. Przy odpowiednim doborze ciężarów i intensywności treningów będziesz robił postępy. Dlatego będzie to świetne przygotowanie przed biegiem survivalowym. Nasz program pomoże Ci rozwinąć cechy motoryczne, które mogą okazać się kluczowe podczas pokonywania toru. – wyjaśnia Maciej Kazimieruk, właściciel Reebok Crossfit Poznań. Żołnierze oraz trenerzy podczas wspólnych zajęć przygotują specjalny program treningowy dedykowany wydarzeniu FORMOZA CHALLENGE. Zawodnicy trenujący w tej grupie, będą przygotowywani do stawieniu czoła najróżniejszymi przeszkodami oraz otrzymają niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił na specjalnym torze treningowym Reebok-Formoza, który da im przedsmak prawdziwego wyścigu.

Ze względu na militarny charakter imprezy oraz patronat 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu i Szkoły Podoficerskiej Wojska Polskiego w Poznaniu, nie zabraknie atrakcji związanych z wojskiem. Odbędą się pokazy jednostek, a także sprzętu wojskowego. Służby mundurowe wystawią swoje reprezentacje i zmierzą się na torze, a jeśli warunki będą sprzyjające możliwy będzie przelot śmigłowców. Formoza Challenge to święto sportu dla całej rodziny, dlatego odbędzie się plenerowe kino letnie z pokazem filmów o tematyce wojskowej, na miejscu zawodów przygotowana zostanie specjalna strefa expo, w której każdy znajdzie coś dla siebie, a na mecie wyścigu zawodnicy będą mogli odpocząć i podzielić się swoimi wrażeniami w wyjątkowej strefie finiszera, której nie ma w żadnym innym wydarzeniu tego rodzaju.

Formoza Challenge została objęta patronatem medialnym przez: TreningBiegacza.pl, Special Ops oraz Polska Zbrojna.

Dodatkowych informacji udzielają: Biuro prasowe imprezy: e-mail: Survival@endusport.pl, tel: 785 266 279.

A.A.

formoza_challenge00

formoza_challenge03 formoza_challenge01 formoza_challenge02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *