Forum Kobiet Północnej Wielkopolski w Pile

forum_kobiet_konferencja_prasowa1

4 października 2014 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbędzie się drugie subregionalne spotkanie kobiet Północnej Wielkopolski organizowane przez posłankę Małgorzatę Janyskę i zaangażowane w życie społeczne i zawodowe – kobiety regionu pilskiego.

Forum, o nieco odmiennej formule od ubiegłorocznej edycji, skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, kobiet i mężczyzn.  Organizatorzy i gospodarze miasta i powiatu zapraszają do wspólnej debaty na temat potrzeb kobiet.
Co znajdziemy na forum? Poruszone będą takie zagadnienia jak kobieta na wsi, kobieta w samorządzie i polityce, tata partnerem rodziny, spadki i darowizny, kobieta aktywna mimo wszystko.

Ideą forum jest poznanie potrzeb kobiet, aktywizacja tych, które do tej pory nie widziały swojej roli w społeczeństwie i życiu zawodowym. Ubiegłoroczne postulaty zakończył się sukcesem. – Kilka pomysłów udało nam się wdrożyć – podsumowuje ubiegłoroczny Kongres Piotr Głowski prezydent Piły. Kobiety rzadko mówiły o sobie, mówiły o rodzinie. My jako samorząd mówiliśmy m.in. o miejscach w przedszkolach w kontekście kariery zawodowej kobiet, te miejsca w przedszkolach są. W Pile są widoczne takie działania jak place zabaw, organizacja wakacji w mieście, oferta kulturalna dla kobiet.

Zrealizowane postulaty na forum ogólnopolskim to także przedłużony urlop macierzyński czy urlop tacierzyński.

Dorota Strugała
Rzecznik prasowy
Urząd Miasta w Pile