Fotel lidera stawką żużlowego hitu II ligi

Niepokonana w tym roku na własnym torze Polonia Piła, w najbliższą niedzielę zmierzy się przy Bydgoskiej z Wybrzeżem Gdańsk. Będzie to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej Polskiej 2. Ligi Żużlowej, a jego stawką jest pierwsze miejsce w tabeli.

Pilanie i Gdańszczanie już przed sezonem byli okrzyknięci faworytami ligi, a runda zasadnicza te  przewidywania potwierdziła. Prowadzące w lidze Wybrzeże ma dwa punkty przewagi nad Polonią i po niedzielnym hicie kolejki poznamy ostateczny układ tabeli.

Nasi żużlowcy, by wyjść na czoło stawki, musieliby jednak pokonać swoich najbliższych rywali różnica większa niż 24 punkty, bowiem taką stratę mają do odrobienia po meczu wyjazdowym. Zadanie jest bez wątpienia trudne do wykonania, lecz nie niemożliwe. Ponadto aż tak wysokie zwycięstwo nie jest też Polonii niezbędne. Wygrana bez bonusa pozwoliłaby bowiem zająć pilskiemu zespołowi drugie miejsce i w półfinale play-off zmierzyć się z ostatnio rozgromionym przy Bydgoskiej Motorem Lublin.

Trener Janusz Michaelis od kilku spotkań nie dokonuje zmian w składzie i dysponuje piątką bardzo skutecznych seniorów. Daniel King, Rasmus Jensen, Jesper Monberg oraz Polacy – Piotr Świst i Patryk Dolny, są w ścisłej czołówce najlepiej punktujących zawodników w II lidze. Do tego w barwach Polonii świetnie spisują się także juniorzy, czyli Patryk Karczmarz oraz Arkadiusz Pawlak, który dzięki wsparciu Senatora Henryka Stokłosy wyremontował swoje motocykle i wraca do formy.

Awizowane składy:

GKŻ Wybrzeże
1. Renat Gafurov
2. Łukasz Sówka
3. Kamil Brzozowski
4. Eduard Krcmar
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

Polonia Piła
9. Jesper Monberg
10. Patryk Dolny
11. Rasmus Jensen
12. Piotr Świst
13. Daniel King
14. Arkadiusz Pawlak

Początek zawodów: 23 sierpnia, godz. 17:30.

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 12 zł.

Robert Szłapak

fotel_lidera_stawka10

fotel_lidera_stawka11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *