Francuska grupa Gratte Ciel oczaruje mieszkańców Piły podczas Festiwalu Teatrów Światła

Po raz czwarty, by zachwycać mieszkańców zarówno iluminacjami, jak i wydarzeniami muzyczno-teatralnymi Miasto Piła zaprasza na Festiwal Teatrów Światła, który odbędzie się w dniach 14-15 września 2018 r. Szczegółowy program imprezy nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości, ale wiemy jak będzie wyglądał drugi dzień na Placu Staszica i wokół niego. 15 września o godzinie 21.30  rozpocznie się przygotowany specjalnie dla Piły podniebny spektakl „Plac Aniołów”, w wykonaniu francuskiej grupy Gratte Ciel. Podczas przedstawienia spadnie z nieba tona pierza, za zebranie którego będzie można otrzymać okolicznościową poduszkę.

– W tym roku przygotowaliśmy nowe atrakcje, zupełnie nowy program. Tym, którzy myśleli, że wszystko widzieli, powiem że dadzą się zaskoczyć. Chcielibyśmy wszystko utrzymać w tajemnicy, ale musimy uchylić rąbka tajemnicy. Jednym z elementów projektu, który będziemy oglądać są surowce wtórne, które spadną nam z nieba. Stąd decyzja, że po zakończeniu projektu nie pozostawiamy śmieci i wspólnie z widzami je sprzątniemy. Oczywiście za współpracę będzie nagroda w postaci pamiątkowych poduszek wypełnionych pierzem, które spadnie do nas z nieba – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Pewnie wielu z Państwa ma jeszcze w pamięci występ teatru Transe Express. Teraz 15 września będzie jedna wielka pajęczyna lin, które pojawią się na Placu Staszica. To będzie w tym dniu Plac Aniołów, z którego spadnie tona pierzu. Dramaturgia, opowieść wykonaniu 21 artystów zdarzy się w jednym miejscu. Ten spektakl był prezentowany w 141 krajach na wszystkich kontynentach. Mam nadzieję, że w Pile pojawią się nie tylko mieszkańcy, ale goście z całej Polski, ponieważ tylko jeden raz teatr ten wystąpił w naszym kraju (w Toruniu) – dodaje Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Organizatorzy zapewnią rękawiczki i worki, które mają być rozdane podczas zbiórki pierza. Osoby, które zbiorą i dostarczą worki – kto pierwszy ten lepszy – otrzymają talon, który pozwoli w wyznaczonym terminie odebrać poduszki (będzie ich 505) przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej w Pile. Pozostałe osoby otrzymają nagrody pocieszenia.

Wydarzenie to wspiera również spółka Altvater i Signify (do niedawna Philips), który zapewni instalacje świetlne na ul. 14 Lutego, 11 Listopada, poprzez m.in. kolorowe oświetlenie budynków. Dodatkowo będą formy struktury świetlne, z którymi mieszkańcy będą mogli robić zdjęcia.

Place des Anges
https://www.youtube.com/watch?v=7CtiRuCynTo

Sebastian Daukszewicz

francuska_grupa_gratte00

francuska_grupa_gratte08 francuska_grupa_gratte01 francuska_grupa_gratte02 francuska_grupa_gratte03 francuska_grupa_gratte04 francuska_grupa_gratte05 francuska_grupa_gratte06 francuska_grupa_gratte07