Funkcjonariusze KAS zajęli 36 automatów do gier hazardowych

36 nielegalnych automatów zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Leszna i Piły . Działania przeprowadzono w oparciu o postanowienie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Od 26 stycznia do 3 lutego funkcjonariusze KAS z Leszna i Piły przeszukali 11 lokali, w których organizowano nielegalne gry hazardowe na automatach o niskich wygranych. Działania miały miejsce na terenie Leszna, Kościana, Rawicza, Gostynia i Śremu. W ich rezultacie zabezpieczono aż 36 nielegalnych urządzeń, które trafiły do magazynów Wielkopolskiego Urzędu Celno Skarbowego.

Czynności podjęto na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadzącej śledztwo wobec podmiotu organizującego nielegalne gry hazardowe. Postępowanie w sprawie trwa.

– Zwalczanie nielegalnego hazardu to jedno z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej. W ubiegłym roku funkcjonariusze KAS z Wielkopolski zatrzymali ponad 500 nielegalnych automatów – mówi Małgorzata Spychała Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Informacja prasowa IAS w Poznaniu

funkcjonariusze_kas1_01

funkcjonariusze_kas1_03 funkcjonariusze_kas1_02