Garażowa kontrabanda zlikwidowana

Garazowa_kontrabanda
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli w jednym z garaży na terenie Piły blisko 2 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wprowadzenie tak znacznej ilości tytoniu do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty blisko 1,5 miliona złotych. 29-letniemu mężczyźnie za popełniony czyn grozi nawet 3 lata więzienia oraz wysoka kara grzywny.

W ubiegłym miesiącu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy przeprowadzili działania na terenie kompleksów garaży znajdujących się na obrzeżach miasta. W jednym z nich funkcjonariusze znaleźli worki, w których znajdowała się krajanka tytoniowa. Podczas realizowanych czynności śledczy zauważyli również pojazd, w którym także był schowany nielegalny towar.

Krajanka tytoniowa przechowywana była w workach, które mieściły po 20 kilogramów towaru. Łączna waga zabezpieczonego tytoniu wynosi 1,8 tony. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 1,5 miliona złotych.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili właściciela garażu, który prowadził przestępczy proceder. Zebrane dowody pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie mu 25 sierpnia br. zarzutu za popełnione przestępstwo. 29-letni mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka kara grzywny.

mł. asp. Żaneta Kowalska – KPP Piła

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *